View Sidebar
Duszniki Zdrój to przepiękne miasto…

Duszniki Zdrój to przepiękne miasto…

28 grudnia 2016 23:471 comment

Duszniki Zdrój to przepiękne miasto, pełne ciekawych miejsc, niesamowitych zabytków oraz uzdrowisk. Zlokalizowane jest ono na terenie województwa dolnośląskiego. Na co dzień zameldowanych jest tutaj około 5023 mieszkańców. Na terenie miasta możemy spotkać o wiele więcej osób, to wszystko za sprawą kuracjuszy oraz turystów, którzy z roku na rok coraz chętniej odwiedzają tę część Polski. Bardzo przydatną rzeczą dla każdej osoby odwiedzającej to miejsce jest baza noclegowa, która zlokalizowana jest na stronie internetowej – Meteor (noclegi i hotele) – tam każdy może po określeniu swoich wymagań znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Duszniki Zdrój to miasto, które tętni życiem przez cały rok. Mieszkańcy są osobami niezwykle aktywnymi, dlatego też Urząd Miasta wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich krajan zorganizował wiele wydarzeń kulturalnych, które nie pozwalają ani na moment nudzić się mieszkańcom i przyjezdnym. Co roku organizowane są maratony, w których każdy uczestnik otrzymuje swój własny krokomierz oraz numer. Sponsorzy, którzy współpracują z Urzędem Miasta płacą za każdy przebiegnięty kilometr, a pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia przekazywane są na cele charytatywne na przykład na przez leczenia chorych dzieci bądź zakup opału dla biednych rodzin na zimę. Akcje te cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczestników maratonu jak i wszystkich sponsorów, których jest coraz więcej.

Bardzo ciekawym miejscem często odwiedzanym, ale również lubianym przez mieszkańców jest Park Zdrojowy, w którym to co drugi dzień organizowane są zajęcia gimnastyczne dla osób starszych, które mogą podreperować swoją kondycję fizyczną. Zajęcia te odbywają się z wysoko wykwalifikowanymi trenerami, którzy posiadają kursy pierwszej pomocy. Dużą zaletą tej gimnastyki jest to, że jest ona bezpłatna, ponieważ zgodnie z programem aktywizacji seniorów, sponsorem jest Urząd Miasta. Park ten to bardzo popularne miejsce w tym rejonie. To właśnie w głębi tego obiektu możemy odnaleźć Dworek Chopina, natomiast przy wejściowej alejce nieprzerwanie od 70 lat działa kiosk meteorologiczny, który pomaga kuracjom przewidzieć pogodę na nadchodzące dni. Cieszy się on dużą sympatią.

1 Comment

Leave a reply