View Sidebar
Dźwirzyno – miejsce na aktywne wczasy

Dźwirzyno – miejsce na aktywne wczasy

4 lutego 2017 02:330 comments

Dźwirzyno to popularna nadmorska miejscowość, sprzyjająca aktywnemu wypoczynkowi. Na tutejszy krajobraz oprócz pokrytej jasnym piaskiem plaży składa się sosnowy las porastający wydmy oraz przybrzeżne jezioro. Do niewątpliwych zalet należy bogate w jod morskie powietrze i czysta, spokojna woda.

Miejscowość położona jest w zachodniej części wybrzeża Bałtyku, około 7 kim od Kołobrzegu. Ma charakter spokojnego kurortu, którego zaletą są bardziej walory przyrodnicze niż krzykliwe atrakcje. Przy kilku ulicach znaleźć możemy zabudowania z przełomu XIX i XX wieku. Jeżeli chodzi o noclegi, Dźwirzyno posiada bazę zróżnicowaną [tu: ] – znajdziemy tu zarówno hotele o najwyższych standardach i ośrodki spa, jak i pensjonaty, domy wczasowe czy też kempingi.

Plaża rozciąga się na przestrzeni ponad 700 m linii brzegowej, piasek jest drobny i miękki. Zobaczyć możemy falochrony z drewnianych bali. Kiedy pogoda jest słoneczna, to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Położone po drugiej stronie wioski jezioro Resko Przymorskie stanowi świetne miejsce zarówno dla wędkarzy, jak i fanów sportów wodnych. Mieści się tutaj przystań jachtowa, szkoła windsurfingu, wypożyczalnia sprzętów wodnych różnego rodzaju. Na kanale łączącym jezioro z morzem wybudowano przystań, z której wypływają statki wycieczkowe, można więc wybrać się na rejs po otwartym morzu.

Także i na niepogodę znajdzie się tutaj zajęcie. Dźwirzyno ma duży ośrodek sportu i rekreacji z kortami do tenisa i squasha, salą sportową, boiskami do gier zespołowym, torem wrotkowym, minigolfem i siłownią. Także w ośrodkach wczasowych i hotelach znajdziemy baseny i kluby fitness. Na świeżym powietrzu natomiast, niezależnie od pogody, skorzystać można ze ścieżki zdrowia. Na trasie o długości 1,6 km ustawione zostało kilkanaście stanowisk z urządzeniami do ćwiczeń. Jest to świetny sposób na wypoczynek dla osób w każdym wieku.

Jako że Dźwirzyno to miejsce lubiane przez turystów i chętnie odwiedzane w lecie, jest tu nie tylko rozbudowana baza noclegowa, ale i najrozmaitsze restauracje i lokale, od smażalni ryb i tawern po specjały kuchni włoskiej i innej. Kolejną zaletą jest, że bardzo łatwo dojechać tu nawet komunikacją publiczną, a w okolicy znajdziemy wiele miejsc wartych odwiedzenia. Każdy może znaleźć sposób na spędzenie wczasów, z których będzie zadowolony.

Leave a reply