Chcesz, żeby pokój Twojego dziecka był idealny, jak wszystko, co dla niego robisz. Jego potrzeby stale się zmieniają, ale własna przestrzeń jest tym, czego będzie potrzebować na wielu etapach rozwoju. W obecnych czasach dostępność oraz ilość artykułów dla dzieci jest z jednej strony ułatwieniem, z drugiej jednak stanowi spore wyzwanie. Nie inaczej jest w przypadku mebli do pokoju dziecięcego. Producenci tworzą dziś wspaniałe aranżacje. Pojawia się tylko niełatwa kwestia osiągnięcia kompromisu pomiędzy tym, co podoba się nam dorosłym, a tym, o czym marzy kilkulatek. Warto pamiętać o pewnych zasadach, które ułatwią nam pracę i sprawią, że aranżacja i dobieranie mebli do pokoju dziecka będzie prawdziwą przyjemnością.

Meble do dziecięcego pokoju

Zastanawiasz się, czy, pomimo braku doświadczenia w dziedzinie wystroju wnętrz, podołasz zadaniu wykreowania atrakcyjnej przestrzeni dla Twojej pociechy? Twoją mocną stroną z pewnością będzie fakt, że to Ty znasz jej potrzeby najlepiej. Warto zastanowić się, jaki efekt pragniesz osiągnąć. Na pewno masz na oku kilka (lub kilkadziesiąt) aranżacji dziecięcych wnętrz, które w jakiś sposób Ciebie inspirują. Postaraj się jednak uniknąć chaotycznego połączenia wielu stylów i rozwiązań.

Pokój dla dziecka – przestrzeń odpoczynku, zabawy i nauki

Własny pokój jest dla dziecka tą przestrzenią, która powinna ułatwiać mu wyciszenie po pełnym wrażeń dniu. Jest też miejscem nauki i twórczej zabawy, zarówno tej samodzielnej, jak i z rówieśnikami. Warto zadbać o to, aby w pokoju dominowały raczej stonowane barwy. Nie musisz oczywiście ograniczać się do jednego czy kilku kolorów. Zwróć jednak uwagę, aby dobrze ze sobą współgrały. Doskonałym wyborem będą odcienie pastelowe. Błękit, róż czy subtelny beż sprawdzą się jako tło dla drobniejszych dekoracji i zabawek, których z pewnością w pokoiku nie zabraknie.

Zatem jakie meble do pokoju dziecięcego najlepiej brać pod uwagę? Na pewno powinny być dobrane odpowiednio do wieku dziecka. Te dla najmłodszych muszą gwarantować bezpieczeństwo. Bardzo ważna jest jakość wykonania. Solidne i trwałe materiały oraz specjalnie zaokrąglone krawędzie zagwarantują, że zabawa będzie zawsze przyjemnym doznaniem.

Bajkowe motywy nie zawsze będą trafionym pomysłem. Większość dzieci przynajmniej na pewnym etapie rozwoju ma swojego ulubionego bohatera z bajki. Musisz jednak mieć świadomość, że takie zamiłowania najczęściej bywają krótkotrwałe. Dzieci dorastają bowiem o wiele szybciej, niż nam się wydaje. Nawet jeśli Twoje dziecko na ten moment nie rozstaje się z zabawką przedstawiającą ulubionego bohatera, dosłownie „za kilka chwil” może się okazać, że wprost nie będzie się do niego przyznawało. Warto zatem, aby meble dziecięce były w miarę neutralne.

Jakie meble dla chłopca? Jakie meble dla dziewczynki?

Chłopcy uwielbiają przygody Indian, kowboi i policjantów. Kolekcjonują wszelkie pojazdy i uwielbiają być w ruchu. Dziewczynki zbierają lalki, urocze zwierzątka, z zamiłowaniem bawią się w dom. Zdecydowanie sposób i dynamika zabaw się różnią. Mimo wszystko unikajmy schematów. Pokój chłopca nie musi odzwierciedlać tylko i wyłącznie motoryzacyjnej pasji. Mały odkrywca na pewno ma ich o wiele więcej! Natomiast w pokoju dziewczynki nie musi niepodzielnie królować róż. Istnieją takie meble, które przypadną do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Wysokiej jakości produkty odnajdziesz na stronie ohbabe.pl. Klienci od lat zachwalają meble za ich bezpieczeństwo, trwałość i najwyższą jakość. Sprawdzone meble znajdziesz pod adresem: https://ohbabe.pl

W obu przypadkach nie zapomnij o małym stoliku, przy którym szkrab chętnie będzie rysował czy lepił z plasteliny. Mebelki do pokoju dziecięcego powinny kojarzyć się z ciepłem. Świetnym wykończeniem staną się dodatki w postaci uroczych poduszek czy dywaników. Namiot tipi stanie się dla dziecka przyjaznym „domkiem” ułatwiającym sensoryczne wyciszenie, ale też będzie początkiem niejednej zabawy. Pomyśl o pokoju swojego dziecka jako o miejscu, które może być świadkiem niesamowitych przygód. W końcu dzieciństwo jest najpiękniejszym czasem naszego życia!