View Sidebar
Mielno – relaks nad Bałtyckim Morzem

Mielno – relaks nad Bałtyckim Morzem

11 stycznia 2017 22:200 comments

Mielno to miejscowość nadbałtycka, znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Znana jest z czystej, strzeżonej plaży i licznych atrakcji turystycznych. Baza noclegowa zapewnia w sezonie letnim zakwaterowanie każdemu wczasowiczowi. Warto jednak wcześniej zarezerwować miejsce noclegowe, a można to zrobić wpisując do wyszukiwarki internetowej frazę: ‚Mielno noclegi meteor’. W wynikach wyszukiwania znajdą się liczne strony internetowe hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych.

Mielno to typowo turystyczna miejscowość, dobrze przygotowana na przyjęcie gości. Czysta, strzeżona plaża zachęca do kąpieli w morzu. W sezonie letnim znajdują się tu miejsca do zabaw dla dzieci i boiska do piłki plażowej dla dorosłych oraz młodzieży. Przy plaży znajdują się wypożyczalnie leżaków, parawanów i parasoli przeciwsłonecznych. Na miejscu można też kupić piłki plażowe, stroje kąpielowe i ręczniki. Opalając się, często można tu usłyszeć zachęcające rymowanki i nawoływania obnośnych sprzedawców napojów, lodów i gotowanej kukurydzy. Wieczorami można się udać do jednego z licznych namiotów z piwem, w którym wesoło gra muzyka do samego rana.

Po drugiej stronie Mielna naprzeciwko morza znajduje się Jezioro Jamno, które dawniej było morską zatoką, obecnie oddzielone jest od morza mierzeją, a łączy je z nim Kanał Jamneński. Przy jeziorze znajdują się wypożyczalnie łodzi i rowerów wodnych. Można tu również wypożyczyć sprzęt wędkarski, gdyż jest to doskonałe miejsce na wędkowanie. W sezonie można się wybrać na rejs po jeziorze statkiem „Koszałek”, który kursuje ze wsi Jamno do Unieścia. 

Tym, którzy lubią wieczorne życie i zabawę do samego rana Mielno ma do zaoferowania naprawdę wiele. Wieczorami miejscowość tętni życiem. Co krok można spotkać tu rożne puby i dyskoteki otwarte do świtu. Imprezy odbywają się również na plaży, w wielkich namiotach i pod gołym niebem. Całą noc czynna jest też większość restauracji, budek z jedzeniem oraz smażalnia ryb. Dla miłośników mocnych wrażeń do rana jest też otwarta karuzela z nowoczesnymi atrakcjami. Późnym wieczorem o blasku zachodzącego słońca warto wybrać się na spacer po Mielnie, by zobaczyć jak zmienia się miasto w przygotowaniach do nocnego życia.

Leave a reply