Lampa świetlówkowa to energooszczędne źródło światła. Użytkownicy doceniają to, iż oświetlenie świetlówkowe cechuje się długim czasem pracy, przy niskiej emisji ciepła i niskiej luminacji. Oprawy oświetleniowe świetlówkowe mają szerokie spektrum zastosowania. Sprawdzają się w wielu miejscach i w wielu sytuacjach. Sprawdź jakie są najważniejsze cechy wysokiej jakości opraw świetlówkowych i gdzie można je wykorzystywać.

Oprawy oświetleniowe świetlówkowe – najważniejsze cechy

Oświetlenie ręczne świetlówkowe to lampy, które zwykle posiadają różną moc, dzięki czemu można dobrać produkt odpowiadający konkretnym i adekwatnym potrzebom. Lekkie lampy zwykle posiadają moc 8 lub 11W. Te mocniejsze, które sprawdzą się szczególnie w warsztatach samochodowych, posiadają silniejsze źródło światła – o mocy 36W. Świetlówki w lamach powinny być energooszczędne, co po pierwsze pozytywnie wpłynie na środowisko, a po drugie zmniejszy poziom poboru prądu, który byłby z pewnością dużo wyższy w przypadku zwykłych żarówek.

Dobrą praktyką jest, jeśli oprawy wykonane są z wysokiej jakości trwałego i odpornego na uszkodzenia poliwęglanu. Materiał ten bowiem będzie zapobiegał przed zbiciem świetlówki. Ważną cechą opraw oświetleniowych jest możliwość zawieszenia lampy oraz zapewnienie pewnego chwytu. Lampa wyposażona w poręczny haczyk może zostać zawieszona, dzięki czemu nie ma konieczności trzymania jej przez cały okres prac w ręce. Lampa zawieszona w odpowiednim miejscu pozwoli doświetlić każde, nawet trudno dostępne miejsce. Gryfy lub kapy powinny być pokryte specjalnym materiałem, który zapewni pewny chwyt w każdej sytuacji. Dla wysokiego komfortu użytkowania uchwyty powinny być zatem wykonane z gumy. Takie rozwiązanie będzie zapobiegało wyślizgiwaniu się lampy z rąk użytkownika, które mogą być mokre lub brudne od smaru lub innych substancji wykorzystywanych w trakcie różnych napraw.

Inną istotną cechą, jaką powinno charakteryzować się oświetlenie świetlówkowe jest długość kabla, w jaki lampa została wyposażona. Jest to o tyle istotne, aby zbyt krótki kabel nie ograniczał komfortu i ruchów w trakcie pracy. Możliwość dostosowania w przypadku lampy wtyczki sieciowej lub samochodowej pozwala w sposób dowolny się przemieszczać.

Duże znaczenie ma również kształt bagnetu. Tego rodzaju lampy na pewno powinny być wąskie. Świetnie wówczas sprawdzą się w sytuacjach kiedy potrzebne jest doświetlenie wyjątkowo trudnych miejsc i zakamarków, jakich pełno jest chociażby w samochodzie.

Oprawy świetlówkowe – wykorzystanie


Oprawy świetlówkowe LED wykorzystywane są w wielu różnorodnych przestrzeniach. Po pierwsze przydają się one w warsztatach, gdzie ręczne oświetlenie wykorzystuje się w celu doświetlenia trudno dostępnych i zaciemnionych miejsc. Ponadto oprawa jarzeniowa to poręczne narzędzie, które świetnie sprawdzi się też przy okazji różnych prac w domu. Najczęściej oprawy świetlówkowe są rekomendowane do używania w piwnicach, garażach, zaciemnionych przestrzeniach oraz pomieszczeniach pozbawionych okien.