View Sidebar
Pytania o Kazimierz Dolny

Pytania o Kazimierz Dolny

23 stycznia 2017 05:300 comments

Jadąc na urlop każdy ma w głowie kilka pytań. Nic dziwnego, że nie znając danego miejsca, zawsze pytanie zacznie się od słowa gdzie. Poniżej postaramy się wyprzedzić kilka z nich.

Gdzie nocować?

Z pewnością znalezienie noclegu w Kazimierzu Dolnym () w województwie lubelskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_lubelskie) to nie problem. Kto tam był, z pewnością się o tym przekonał. Nawet przyjeżdżając tutaj na ostatnią chwilę, znajdziemy coś, z czego będziemy zadowoleni. W zależności od sezonu ceny są tutaj różne, ale w każdym czasie na pewno można odnaleźć coś na swoją kieszeń. Czasem to kwestia rezygnacji z czegoś, a już będziemy mieć swój kącik na wakacyjne noclegi.

Gdzie dobrze zjeść?

Tutaj każda restauracja, kawiarnia i lodziarnia to raj dla podniebienia najbardziej wyrafinowanego smakosza. Tutejsi kucharze dbają o jakość podawanych potraw. Można zatem przygotować się na prawdziwą dawkę pyszności. W obrębie rynku łatwo jest znaleźć jedną w najlepszych tutejszych lodziarni, gdzie serwowane są lody z domowego przepisu. Smaków nie jest wiele, bo tylko siedem: truskawkowy, malinowy, porzeczkowy, jarzynowy, dyniowy, miodowy, czekoladowy, ale ich smak pozostaje w ustach na bardzo długo. W tutejszych restauracjach warte polecenia są sałatki sporządzone z produktów z własnego ogródka.

Gdzie odpocząć?

Miejsc, gdzie można zaczerpnąć chwili oddechu i ciszy jest tutaj naprawdę wiele. Wystarczy przejść kilkaset metrów od centrum runku, a już można wejść na jeden ze szlaków prowadzący na najwyższy szczyt w Kazimierzu, wiodący przepięknym i imponującym wąwozem. Każda uliczka ma tutaj niepowtarzalny klimat. Spacery innymi wąwozami także prowadzą w ustronne miejsca, gdzie można zaczerpnąć odrobiny ciszy i spokoju.

Gdzie pójść?

Kazimierz to miasteczko, gdzie nie można się nudzić. Miejsc wartych odwiedzenia jest tutaj na pęczki. Dlatego warto wcześniej się zastanowić, jakie miejsca chcielibyśmy odwiedzić. Czy to będą kościoły, które są przepiękne i naprawdę niebywałe, czy też uliczki w obrębie ryneczku, czy może ścieżki spacerowe prowadzące wzdłuż rzeki. Wybór jest duży i aby mieć całościowy obraz warto wybrać się do punktu informacji turystycznej, by dowiedzieć się szczegółów.

Leave a reply