View Sidebar
Szczyrk przyjazny dla dzieci

Szczyrk przyjazny dla dzieci

5 marca 2017 16:310 comments

Znalezienie odpowiedniego miejsca na wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie. Warto przemyśleć kilka aspektów, zanim zdecydujemy się na konkretną miejscowość. Wiele osób od razu wybiera popularne miasteczka czy wsie. Nie zawsze jest to idealna opcja. Popularne kurorty czy miejscowości wypoczynkowe często przeżywają oblężenie w sezonie letnim. Czasami warto zboczyć nieco z utartych szlaków i zdecydować się na mniej oczywiste rozwiązanie. Wakacje w Szczyrku mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Urocze miasto znajdziemy na południe od Bielska-Białej, w województwie śląskim. Szczyrk jest położony w okolicy malowniczych szczytów górskich. Pięknych krajobrazów z pewnością nie zabraknie. Ważną kwestią w przypadku wyjazdów rodzinnych jest niewątpliwie wybór miejsca do spania (Szczyrk noclegi). Jakie kwatery może nam zaproponować Szczyrk? Znajdziemy tutaj wiele ciekawych propozycji. Przytulny pensjonat, ośrodek wypoczynkowy, hotel, czy też kwatera prywatna, baza noclegowa z pewnością spełni nasze oczekiwania.

W Szczyrku starsze pociechy mogą spróbować swoich sił na stoku narciarskim. Warto zabrać je także na wycieczkę po górskich szlakach. Wiele emocji wywoła przejażdżka kolejką linową na Skrzyczne (kolejka info). Jeśli jednak pogoda pokrzyżuje nam plany, zajrzyjmy do Centralnego Ośrodku Sportu. Kompleks stanowi jednocześnie Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, jednak bez problemu odnajdą się tam również wczasowicze. Do dyspozycji mamy krytą pływalnię, korty tenisowe, boisko do piłki siatkowej oraz wiele innych atrakcji. Nieopodal Szczyrku znajdziemy także wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Miejscowość doskonale sprawdzi się jako baza wypadowa. Interesującymi obiektami są na pewno Muzeum Narciarstwa czy też Obserwatorium Nietoperzy. Maluchy będą zachwycone, jeśli zabierzemy je na przejażdżkę Wiślańską Ciuchcią.

Szczyrk i okolica to przyjazne tereny dla rodzin z dziećmi. Szeroka baza noclegowa zapewnia swobodny wybór. Szczyrk atrakcyjne noclegi zapewni osobom lubiącym aktywny tryb życia. Wiele ośrodków posiada doskonale przygotowane zaplecze rekreacyjno-sportowe. Dzieci z pewnością nie będą narzekać na nudę. Miasteczko przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i nieco starszym turystom. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Leave a reply