View Sidebar
Zieleniec przyjemym punktem górskim

Zieleniec przyjemym punktem górskim

2 lutego 2017 07:540 comments

Zieleniec, to wspaniała osada, będąca częścią miejscowości uzdrowiskowej. Duszniki-Zdrój, bo o nim mowa, znajdują się w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Znany kurort niesie ze sobą wspaniałą historię i wyjątkowe okoliczności przyrody, podobnie jak Zieleniec, panujący tu mikroklimat, sprzyja nabraniu sił witalnych oraz poprawie kondycji.

Zieleniec to miejsce znane turystom szukającym komfortowego wypoczynku i wspaniałych tras narciarskich. To bowiem sport, jest głównym atutem osady. Baza noclegowa zapewnia wyjątkowe położenie, przez co widok z okna pobudzi nas do działania. Krajobraz zdeterminowany jest przez górsko-leśne klimaty. Noclegi, to oferta 12 hoteli {tu więcej o obiektach: }, zapewniających dbałość o turystę i różnorodność standardu. W ten sposób każdy z nas może dostosować swój pobyt, do oczekiwań.

Wyciągi narciarskie to niemal 30 obiektów, które utrzymane w dobrym stanie, pozwalają nam cieszyć się białym szaleństwem każdego dnia. Stoki podzielone są pod względem trudności zjazdu, a co za tym idzie, nie musimy się obawiać braku umiejętności. W tym przypadku z pomocą przychodzą nam doświadczeni instruktorzy. Wybierając się w te tereny z dziećmi, możemy liczyć, że i one złapią bakcyla szusowania po stoku. To jednak nie wszystkie możliwości jakie tu mamy.

Do dyspozycji jest też sporo zabytków, związanych z ciekawymi historiami. W samym tylko centrum możemy znaleźć kościół św. Anny oraz schronisko PPTK Orlica, które jest doskonałą bazą wypadową na okoliczne góry Orlickie i Bystrzyckie. Pamiętajmy jednak, że warto zwiedzić całą miejscowość, która skrywa obiekty niezwykłej wartości historycznej. Możemy tu również przemierzać kilometry, podczas wędrówek po szlakach turystycznych, które oplatają Zieleniec. W ten sposób także możemy zdobywać szczyty, zaznajomić się z okolicą, a co najważniejsze też z przyrodą. Ta zachwyca nas swoją różnorodnością i występowaniem roślinności niespotykanej zbyt często w innych miejscach, jak choćby brzoza Karłowata.

W pobliży znajduje się tez rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem, które jest również warte uwagi. Nie zapominajmy o wyżywieniu, które jest nieodzownym elementem każdej podróży. Tu do dyspozycji mamy kilkanaście restauracji, spośród których wybrać powinniśmy naszą ulubioną, która wprowadzi nas w tajnik tradycyjnej regionalnej kuchni. To miejsce, które warto odwiedzić, bez względu na porę roku, czy nasz wiek, Przyjazne wszystkim turystom, dba o ich komfort przez cały rok.

Leave a reply