Meble z drewna od lat cieszą się ogromną popularnością. Wynika to głównie z faktu, iż takie meble są bardzo estetyczne, świetnie się prezentują, a dodatkowo są trwałe i wytrzymałe. Ważne jest jednak, aby kupować meble, które rzeczywiście są wykonane z prawdziwego drewna. Wiele osób niestety wybiera meble, które drewno jedynie imitują. Ważne jest zatem, aby wiedzieć, jak odróżnić wyroby z prawdziwego drewna i dlaczego takie meble to najwłaściwszy wybór.

Meble z drewna a meble z litego drewna

Często określenia „meble z drewna” i „meble z drewna litego” stosuje się zamiennie. Nie do końca jest to właściwe. Pod pojęciem mebli z drewna kryją się dziś bowiem wszelkiego rodzaju meble, które wykonane są także ze sklejki. Przy ich produkcji często stosowana jest po prostu okleina. Inaczej jest w przypadku mebli z drewna litego. Te stanowią prawdziwy wyrób meblarski. Takie meble produkowane są tylko i wyłącznie z czystego drewna, które charakteryzuje bardzo wysoka jakość. Jest to drewno sezonowane, poddane specjalistycznej obróbce oraz w prawidłowy sposób zaimpregnowane. W przypadku mebli z litego drewna jedynie takie elementy jak dno szuflad czy tylna ścianka szuflad wykonane mogą być ze sklejki.

Zalety mebli z litego drewna

To, czym przede wszystkim charakteryzują się meble z drewna litego, to ich naturalność. Jest to ważne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których tak ważna jest ekologia. Posiadanie w domu drewnianych mebli zamiast tych wykonanych z różnego rodzaju syntetyków jest ogromną zaletą. Meble z litego drewna tworzą w każdym pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Pozwalają na właściwy wypoczynek i budują przytulną atmosferę. Bardzo dobrze sprawdzą się tu choćby meble z drewna sosnowego. To, co jeszcze powiedzieć można o meblach z litego drewna, to z pewnością to, że cechuje je niepowtarzalność. To ważne zwłaszcza w czasach, w których tak wiele osób stawia na oryginalność. Wynika to choćby z faktu, że meble drewniane cechują się niepowtarzalnym ułożeniem słojów. Tworzą one malownicze wzory na powierzchni mebli. Dzięki temu wygląd takich mebli jest oryginalny i niepowtarzalny. To, co jednak najbardziej cenią sobie właściciele takich mebli to ich wytrzymałość. Czytając różnego rodzaju opinie o meblach z drewna litego szybko można się przekonać o tym, że ich właściciele chwalą sobie szczególnie ich wytrzymałość i trwałość. Zwłaszcza jeśli są to meble wykonane z drewna dobrego gatunku. Takie meble są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zachowują swój idealny wygląd przez wiele lat. A nawet jeśli dojdzie do ich uszkodzenia, to można je bardzo szybko i łatwo usunąć. Miejsce, które uległo usterce, wystarczy po prostu odpowiednio zeszlifować. Wszelkie usterki w przypadku mebli z litego drewna zdarzają się jednak bardzo rzadko.

Meble z litego drewna to inwestycja

Meble z drewna litego niestety nie należą do najtańszych. Dlatego nie każdy się na nie decyduje. Jednak zakupu drewnianych mebli nie można traktować w kontekście kosztu, lecz inwestycji. Stylowe, wykonane z niezwykłą precyzją meble to bowiem nic innego jako dobra inwestycja. Takie meble służyć będą przez wiele długich lat. Zwłaszcza jeśli o takie meble będzie się właściwie dbać. Jeśli zatem planujesz wymianę mebli bądź umeblowanie nowego mieszkania lub domu to zakup mebli z litego drewna będzie idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej że oferta mebli drewnianych jest bardzo szeroka. Wystarczy spojrzeć choćby na propozycję sklepu MOBILI PER CASA. Zakup mebli w sprawdzonym i renomowanym sklepie to także gwarancja ich wysokiej jakości.

Umeblowanie salonu

Meble drewniane świetnie pasują do każdego pomieszczenia. Najczęściej jednak wybiera się je do salonu. Wybór mebli z drewna litego do salonu jest bardzo szeroki. Postawić można na zakup meblościanki bądź mebli stanowiących komplet. Wybór kompletu mebli ma swoje zalety. Daje bowiem więcej możliwości. Mowa tu o większej różnorodności zarówno jeśli chodzi o wybór konkretnych mebli, jak i ich stylistykę. Meble drewniane świetnie sprawdzają się tak samo w dużych salonach, jak i tych o mniejszym metrażu. W małych salonach dobrym rozwiązaniem mogą być drewniane meble wielofunkcyjne.