Wybór prezentu idealnego jest czasem naprawdę niełatwy. Z jednej strony chcemy pozytywnie zaskoczyć i sprawiać wielka radość obdarowanym, pokazując jednocześnie własne zaangażowanie w przemyślany wybór upominku. Z drugiej strony, chcielibyśmy uniknąć sytuacji, gdy wybrany przez nas prezent nie okaże się być tym najbardziej trafionym. Wręczanie gotówki wielu osobom wydaje się z kolei wyjątkowo mało eleganckie… W takiej sytuacji kompromisem okazać mogą się vouchery na prezenty. Jakie wybierać  i kiedy sprawdzą się najlepiej?

Voucher na prezent – pozostaw część decyzji obdarowanemu!

Decydując się na wybór konkretnego prezentu, podejmujemy decyzję niejako w imieniu obdarowywanego. Kupując konkretny tytuł w księgarni i wręczając książkę osobie obdarowywanej, podejmujemy za nią decyzję o tym, co powinna przeczytać. Podobnie będzie, jeśli kupimy podobającą się nam bluzkę lub jedwabny szal, pióro czy wycieczkę do Kenii. Z jednej strony pokażemy, że poświęciliśmy nie tylko pieniądze, ale również czas, aby dokonać wyboru właściwego prezentu. Z drugiej strony jednak narazimy się na sytuację,  w której niespodzianka nie sprawi oczekiwanej radości. Może być to źródłem sporego rozczarowania dla obu stron. W takiej sytuacji pomysł na prezent-voucher może być optymalnym rozwiązaniem!

Z jednej strony, wybierając voucher do konkretnego sklepu bądź na produkt określonego rodzaju czy marki, ukierunkowujemy w pewien sposób decyzję obdarowywanego. Pokazujemy, że marzyliśmy o sprezentowaniu mu czegoś eleganckiego do ubrania, pasjonującej książki lub podróżniczego doświadczenia. Z drugiej jednak strony pozwalamy obdarowanemu podjąć ostateczną decyzję, dopasować ten prezent do osobistych potrzeb i preferencji. Może nie będzie to jedwabny szal, tylko lniane spodnie, jednak sprawią rzeczywistą radość. Takie rozwiązanie przyniesie satysfakcję również obdarowującemu.

Voucher –  prezent na wyjątkowe okazje

Voucher na prezent ślubny może być świetnym rozwiązaniem, jeśli poza gotówka, albo zamiast niej, chcemy podarować Młodej Parze coś użytecznego i praktycznego, bądź też zainwestować w wyjątkowe wspomnienia!  Wiadomo, że młode małżeństwa chętnie przyjmują gotówkę zamiast prezentów rzeczowych. Pozwala im ona pokryć przynajmniej częściowo koszty organizacji wesela, bądź dokonać zakupów urządzeń, mebli i wyposażenia mieszkania, potrzebnych na starcie nowego życia.

Jeśli jednak wolelibyśmy, aby prezent pod nas nie był nową pralką czy odkurzaczem, a wyjazdem w tropiki, świetnym pomysłem będzie zakup wycieczki w biurze podróży. Jeśli zamiast decydować się na konkretną ofertę, wybierzemy po prostu voucher w określonej kwocie, umożliwimy młodym wyjazd we wspaniałą podróż, pozostawiając  w ich gestii kwestię wyboru ostatecznej destynacji.

Voucher na prezent dla dwojga może być także oryginalnym pomysłem, jeśli szukamy prezentu na rocznicę ślubu rodziców lub chcemy sprawić radość sobie i swojej drugiej połowie! Voucher na weekend w spa, możliwy do zrealizowania w wybranym terminie, jest rozwiązaniem na tyle elastycznym, że  sprawi przyjemność, nie utrudniając nikomu życia i nie zmuszając do gwałtownych zmian planów.

Voucher na prezent dla dziecka – dla malucha i nastolatka!

Voucher na prezent dla dziecka sprawdzi się jako upominek wręczany młodym rodzicom. Zamiast samodzielnie wybierać malutkie rampersy i śpioszki, nie wiedząc dokładnie, czy to odpowiedni rozmiar – lepiej pozostawić to rodzicom. Młoda mama będzie zachwycona z możliwości uzupełnienia zasobów ubranek, zabawek lub akcesoriów do pielęgnacji malucha w imieniu obdarowującego.

Voucher do drogerii, sklepu  odzieżowego czy księgarni internetowej ucieszy również nastolatka. Z jednej strony pozwala nam to zyskać pewną kontrolę nad wydatkami młodego człowieka. Nie ofiarujemy gotówki, mamy więc pewność, że nie zostanie ona wydana w całkowicie nieprzemyślany sposób. Z drugiej strony jednak samodzielna realizacja vouchera daje młodemu człowiekowi poczucie własnej decyzyjności. To ważne, ma bowiem ogromny wpływ na poczucie wartości czy samodzielność nastolatka. Poza tym nie ryzykujemy, że zakupiony przez nas upominek zupełnie nie trafi w gusta obdarowanego, narażając obie strony na niepotrzebną frustrację.

Podsumowując – voucher na prezent to idealne rozwiązanie zawsze wtedy, gdy zamiast gotówki, chcemy wręczyć upominek, który stanie się źródłem niekłamanej radości.