W dzisiejszych czasach wielu ludzi bardzo chętnie korzysta z różnych form wypoczynku. Do ich grona zaliczyć można między innymi wyjazdy w sezonie letnim nad morze, a także wypady zimowe w tereny górskie. Spore grono osób bardzo często interesuje się możliwością aktywnego spędzania wolnego czasu. W przypadku sezonu zimowego turyści zwykle decydują się zjeżdżać na nartach ze stoków czy też korzystać z tras biegowych. Są one dostępne w wielu polskich miejscowościach, ale dość regularnym wyborem wśród miłośników zimowej aktywności są kurorty zagraniczne. Wiele do zaoferowania pod tym względem ma Szwajcaria.

Wyjazd na narty do Szwajcarii – podstawowe informacje

Cechą charakterystyczną Szwajcarii jest fakt, że kraj ten słynie ze świetnych warunków na stokach docenianych przez bardzo wymagających narciarzy oraz snowboardzistów. Na terenie tego państwa istnieją liczne kurorty, które są w stanie spełniać zróżnicowane potrzeby turystów. Osoby zadające sobie pytanie: ”Gdzie na narty do Szwajcarii?”, mają dość szeroki wybór. Cechą charakterystyczną licznych narciarskich kurortów w tym kraju są nie tylko atrakcyjne stoki czy obsługa klienta stojąca na wysokim poziomie, ale również oszałamiające widoki i okoliczności przyrody. Nic więc dziwnego, że w internecie dość często przewija się pytanie: ”Gdzie do Szwajcarii na narty warto pojechać?”, zadawane przez wiele osób planujących ferie lub urlop w tym kraju.

Szwajcaria – gdzie na narty?

Oczywiście na terenie Szwajcarii istnieje wiele kurortów, spośród których każdy z pewnością znajdzie miejsce dopasowane do konkretnych potrzeb i wymagań. Przykładem godnym polecenia jest między innymi Verbier. Miejsce to znajduje się w pobliżu Masywu Grand Combin. To ekskluzywny kurort dla bogatszych osób, który oferuje duże możliwości narciarskie, a także zapewnia dostęp do luksusowych hoteli. Nie bez znaczenia są też piękne widoki, wśród których dominują alpejskie szczyty. W miejscu tym można znaleźć snowpark z różnymi przeszkodami oraz elementami dopasowanymi do potrzeb zarówno zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy lub snowboardzistów.

Miłośnicy atrakcyjnych widoków oraz okoliczności przyrody z pewnością zainteresują się tym, co ma do zaoferowania ośrodek narciarski Zermatt, który jest wysunięty najbardziej na południe. Słynie on z 25-kilometrowej trasy zjazdowej oraz z tego, że wyeliminowano w nim jakikolwiek ruch samochodowy. Jest to więc świetne miejsce dla miłośników atrakcyjnego klimatu wioski górskiej. Górskie położenie tego kurortu sprawia, że niektóre trasy dla narciarzy są dostępne nie tylko w sezonie zimowym, ale również w porze letniej. Oczywiście oferta narciarska jest tutaj zróżnicowana w zależności od wieku i poziomu zaawansowania miłośników białego szaleństwa.

Wyjazd na narty do Davos

Dla osób zadających sobie pytanie: “Gdzie na narty do Szwajcarii?”, dobrym wyborem będzie również Davos. Jest to miasto położone najwyżej w całej Europie. Kurort ten zalicza się do grona największych oraz niezwykle atrakcyjnych szwajcarskich miast narciarskich, a także uzdrowiskowych. Jeśli chodzi o ofertę, to obejmuje ona wiele komfortowych miejsc noclegowych oraz różne atrakcje dla narciarzy i snowboardzistów. Wśród nich można znaleźć 12-kilometrową trasę z Weissfluh do Kublis, lodowiska sztuczne i naturalne, tory saneczkowe, snowpark, a także liczne szlaki dla miłośników biegów narciarskich. Duża liczba zróżnicowanych tras oraz komfortowe oraz niedrogie noclegi to czynniki, które sprawiają, że Davos jest szczególnie popularne wśród rodzin z dziećmi.

Organizacja wyjazdu do Davos

Samodzielna organizacja wyprawy do szwajcarskich kurortów narciarskich może być trudna i czasochłonna. Warto więc zdecydować się na wyjazd na narty w Davos z nartywalpach.com. Firma ta specjalizuje się w zorganizowanych wyjazdach narciarskich nie tylko do Szwajcarii, ale również do innych ciekawych miejsc w Europie. Korzystając z takiej usługi, można mieć pewność, że wszystkie elementy wyjazdu zostaną zaplanowane i zorganizowane zgodnie z konkretnymi potrzebami.