Pixma TS5150 to klasyczne urządzenie wielofunkcyjne, z którego pomocą można skanować, kopiować i drukować dokumenty oraz obrazy. Została wyprodukowana przez firmę Canon, jedno z przodujących przedsiębiorstw zajmujących się sprzętami obrazującymi i produktami optycznym. Canon Pixma TS5150 tusze to urządzenie przeznaczone do użytku domowego, choć sprawdzi się także w małych firmach. Dzięki dobremu stosunku ceny do jakości urządzenie cieszy się dość dużą popularnością, a wśród jego zalet wymienia się wysokiej klasy wydruki, cichą pracę i możliwość bezprzewodowego połączenia z urządzeniami za pomocą WiFi. Canon Pixma TS5150 to sprzęt, który właściwie użytkowany może służyć Ci przez długi czas i cieszyć niezawodną pracą, dlatego warto przestrzegać kilku zasad związanych z jej przechowywaniem i konserwacją oraz materiałami eksploatacyjnymi.

Tusze do Canon Pixma TS5150

Drukowanie w urządzeniu odbywa się przy pomocy atramentu, który wymaga częstego uzupełnienia. Jako standardowa drukarka kolorowa Pixma TS5150 wymaga zakupu tuszu w czterech barwach: czarnej, żółtej, błękitnej oraz purpurowej. W urządzeniu są jednak tylko dwa miejsce na pojemniki z atramentem, dlatego drukarka Canon wymaga, aby tusz kolorowy był zintegrowany, czyli znajdował się w jednej kasetce.
Tusze do Canon Pixma TS5150 muszą być dopasowane do modelu drukarki. Przed użytkownikami stoi jednak decyzja, czy kupić atrament zamienny, czy raczej zdecydować się na oryginalne materiały eksploatacyjne. Wybór między zamiennikami oraz oryginalnym atramentem zawsze wzbudzał wiele kontrowersji, jednak czy ma to znaczenie dla prawidłowego działania drukarki?

Oryginalne tusze Canon Pixma TS5150

Tusze oryginalne są produkowane przez przedsiębiorstwo wytwarzające dany model drukarki, w tym przypadku Canon. Ze względu na tego samego producenta są one w stu procentach dopasowane do mechanizmów drukarki i mają gwarantować jakość wydruków. Nie da się jednak ukryć, że cena oryginalnych tuszów Canon Pixma TS5150 jest dość wysoka, a jak powszechnie wiadomo, drukarki atramentowe wymagają częstego uzupełniania materiałów eksploatacyjnych. Choć zakup drukarki nie jest dużym wydatkiem, jej regularne użytkowanie może słono kosztować. Stąd popyt na tusze zamienne.

Zamienniki Pixma TS5150

Drukarka Canon Pixma TS5150 tak samo jak większość urządzeń drukujących może być używana także z tuszami zamiennymi, które nie zostały wyprodukowane przez przedsiębiorstwo Canon. Dobrej jakości zamienniki mają taką samą budowę jak tusze oryginalne, dlatego są w pełni kompatybilne ze sprzętem. Drukowanie z ich udziałem przebiega bez zarzutu i nie wpływa negatywnie na stan urządzenia, dlatego można używać zamienników do Pixma TS5150 bez obaw. Czy jednak ich wybór nie wiąże się z obniżoną jakością wydruków? Firmy produkujące zamienniki specjalizują się w materiałach eksploatacyjnych do drukarek i stawiają na wysokiej klasy produkty, które przyciągną do nich klientów. Dlatego często nie widać różnicy między wydrukami wykonanymi za pomocą tuszów oryginalnych i zamiennych. Najważniejszą zaletą zamienników Pixma TS5150 jest jednak ich przystępna cena, która nie nadszarpuje budżetu kupującego.

Najważniejsze zasady użytkowania drukarki Pixma TS5150

Drukarki atramentowe takie jak Canon Pixma TS5150 do zachowania swojej sprawności wymagają regularnego używania. Jeśli urządzenie jedynie stoi na biurku i zbiera kurz, może sprawić wiele kłopotów już po krótkim czasie od zakupu. Najczęstszą konsekwencją są wysychające tusze, których nie da się już ponownie użyć, a Twoja drukarka może wówczas przestać działać ze względu na zablokowanie głowicy z powodu pozostających w niej resztek materiałów eksploatacyjnych. Regularne włączanie urządzenia pozwala mu na oczyszczenie części i zapewnia długi okres użytkowania. Dużą rolę odgrywa także miejsce, w którym stoi Twój sprzęt. Drukarka nie jest obojętna na warunki atmosferyczne, dlatego unikaj wystawiania jej na działanie promieni słonecznych. Upewnij się także, że w pokoju, w którym chcesz ją umieścić, nie gromadzi się wilgoć.