Depilacja laserowa bez wątpienia jest jednym z częściej wybieranych zabiegów kosmetologicznych wśród Pań. Pozwala ona nie tylko na uzyskanie idealnie gładkiego ciała bez nieestetycznych wrośniętych włosków, ale przede wszystkim utrzymuje ten efekt przez bardzo długi czas. Jednak ile utrzymuje się depilacja laserowa? Czy jest to kilka tygodni, miesięcy, a może i lat? Na to pytanie odpowiedź pomoże Ci znaleźć poniższy artykuł.

Laserowa depilacja – jak długo działa?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile trzyma depilacja laserowa, najpierw trzeba przejść do szybkiego wyjaśnienia, czym wyróżnia się ten zabieg. Depilacja laserowa jest rodzajem usuwania zbędnego owłosienia za pomocą wiązki lasera. Wiązka ta, która jest skonwertowanym światłem, dociera w głąb skóry i to właśnie tam niszczy cały włosek oraz jego części, tak by zapobiec jego ponownemu wzrostowi. 

Nowoczesne urządzenia do depilacji umożliwiają osobie wykonującej zabieg w szybki i bezpieczny sposób pozbawić niechcianego owłosienia pacjentki. Skutecznie usuwane są nawet te jaśniejsze włoski, o których narosły już legendy sugerujące, że depilacja laserowa przy jasnym owłosieniu nie jest możliwa. Nic bardziej mylnego – by usunąć ten rodzaj mieszku, wystarczy tylko dobrać odpowiednie parametry, których kombinację zna doświadczony lekarz lub kosmetolog.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

O tym ile utrzymuje się depilacja laserowa, tak naprawdę decyduje częstotliwość zabiegów. Niestety osoba, która jest przekonana, że całe owłosienie zostanie na zawsze zredukowane tylko po jednym zabiegu może być głęboko rozczarowana – w tym przypadku, by pozbyć się na długo niechcianego meszku z newralgicznych części ciała, należy regularnie uczęszczać na zabiegi związane z laserową depilacją ciała. Tylko taka systematyczność pozwoli na uzyskanie gładkiego ciała na bardzo długi czas, który może wynosić nawet do kilku lat. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji.

Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej, owłosienie znika po dwóch tygodniach od potraktowaniu skóry laserem – zaczynają wówczas wypadać zniszczone mieszki włosowe i zaczyna pojawiać się idealnie gładka skóra. Jednak to tylko iluzja. Jeden zabieg nie wystarczy na długotrwałą radość z usuniętego owłosienia. Dlaczego? Laser bowiem skupia swoje działanie tylko na tych włosach, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu (inaczej anagenie). Reszta włosków, których aktualnie nie widać, znajduje się w fazie uśpienia i najprościej mówiąc, czeka na swoją kolej wyklucia się i wybicia przez twardą skórę. To właśnie z tego powodu, by zatrzymać ich wyłaniania się, należy wykonać całą serię zabiegów depilacji laserowej. O częstotliwości zabiegów decyduje osoba prowadząca, jednak jest to mniej więcej od 6-7 wizyt w 8-11 tygodniowych odstępach. Jak długo utrzymuje się depilacja laserowa jest niestety kwestią indywidualną – szacuje się jednak, że jest to okres od 5 do 10 lat.

Jak długo działa depilacja laserowa? Przeciwwskazania

Regularne wizyty w gabinetach kosmetologicznych w odpowiednich odstępach czasowych pozwolą na uzyskanie idealnie gładkiej skóry przez długie miesiące, a nawet lata. Czy jednak depilacja laserowa jest przeznaczona dla każdego? Czy ma swoje przeciwwskazania?

Ten najbardziej popularny zabieg usuwania owłosienia jest bardzo bezpieczną czynnością, która wyróżnia się wysoką skutecznością. Są jednak wyjątki, które nie pozwalają danym osobom na skorzystanie z dobrodziejstwa estetycznego, jakie oferuje depilacja laserowa. Należą do nich:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • infekcje, uszkodzenia skóry;
  • łuszczyca, bielactwo;
  • kurzajki, brodawki i znamiona o niewiadomym pochodzeniu;
  • stosowanie retinoidów oraz leków i ziół o właściwościach światłouczulających

Laserowe usuwanie owłosienia w Kielcach

Skuteczna i długotrwała depilacja laserowa w Kielcach jest stworzona dla kobiet pragnących cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Odpowiednie urządzenie laserowe najlepszej generacji są gwarantem bezpieczeństwa i skuteczności – pozbywają się również bowiem nieestetycznych czarnych punkcików, które często pojawiają się podczas podstawowej, domowej depilacji. Usuwanie włosków laserem to szybka i bezpieczna alternatywna dla męczącej i bolesnej depilacji woskiem czy wywołującego podrażnienia golenia maszynką.