Dystrybutory wody z filtrem to często kupowane urządzenia do użytku domowego przez osoby dbające o zdrowy tryb życia. Coraz więcej z nas ma bowiem świadomość tego, że woda, która jest dostępna w naszych kranach, często nie spełnia rygorystycznych norm jakości. Stąd na rynku obecność wielu technologii, dzięki którym możemy polepszyć jej jakość w gospodarstwie domowym i używać jej do celów spożywczych bez ryzyka zachorowań. Nową generację urządzeń do uzdatniania stanowią dystrybutory wody oczyszczonej i uwodornionej. Na czym polega ich działanie i dlaczego ich zakup jest dobrą decyzją?

Jak działa dystrybutor wody?

Dystrybutor wody oczyszczonej i uwodornionej gwarantuje Ci ciecz dogłębnie oczyszczoną z wszelkich zanieczyszczeń, która charakteryzuje się neutralnym smakiem, brakiem zapachu i wysokim nasyceniem minerałami. Urządzenie działa na zasadzie generatora aktywnego wodoru. To właśnie ten związek chemiczny wpływa na czystość. Woda uwodorniona ma dodatkowo silne właściwości prozdrowotne. W procesie oczyszczania zostaje pozbawiona wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się organizmu i zwiększają podatność na choroby. Takiego działania nie wykazują żadne dostępne na rynku systemy filtrów ani droższe rodzaje wód mineralnych.

Proces uwodornienia zachodzi na poziomie mikrocząsteczek, dlatego też jest niewidzialny dla ludzkiego oka. Oczyszczona ciecz, jaką uzyskujesz po ostatnim etapie filtracji, została przez japońskich naukowców określona mianem wody życia. W procesie jest odtleniona i nasycona wodorem (hydrogen rich water), który uznaje się za najsilniejszy oksydant występujący naturalnie w przyrodzie. Powoduje to, że woda uzyskana w dystrybutorze zyskuje właściwości prozdrowotne.

Dystrybutor wody – sposób działania

Dystrybutor to urządzenie, które zapewni Ci stały dostęp do czystej i smacznej wody. Może być podłączany bezpośrednio do instalacji wodnej, dzięki czemu stanowi ekonomiczną alternatywę dla wody butelkowanej. Jego zadaniem jest oczyszczenie, aby ciecz była bezpieczna i zdatna do picia. Filtry, w jakie są wyposażone dystrybutory, oczyszczają ją z zanieczyszczeń mechanicznych, związków chemicznych, metali ciężkich, chloru, a także wirusów i bakterii, które są transportowane w sieci wodociągowej.

Dystrybutor wody uwodornionej i oczyszczonej zawiera 3 filtry, których zadaniem jest zapewnienie stałego dostępu do cieczy. Jego główny mechanizmem to pompa, która umożliwia przebieg procesu uzdatniania wody. W skład systemu filtracyjnego w dystrybutorze wchodzi:

  • filtr wstępnego oczyszczania: filtr zatrzymuje cząsteczki zanieczyszczeń mechanicznych o większych średnicach,
  • filtr odwróconej osmozy: eliminuje wszelkie mniejsze cząstki zanieczyszczeń, jak metale ciężkie, fluorki, szkodliwe minerały oraz patogeny. Odwrócona osmoza zapewnia blokadę dla tych substancji, które wracają do kanalizacji. Cząstki czystej wody przechodzą z kolei na drugą stronę siatki osmotycznej, gdzie podlegają dalszej filtracji.
  • wkład mineralizujący: woda przechodzi przez filtr aktywnego węgla, który oczyszcza ją z wszelkich szkodliwych mikrozwiązków i pozbawia ją nieprzyjemnego zapachu. Oczyszczona woda jest na tym etapie wzbogacana o wartościowe dla organizmu minerały.

Czysta i zdrowa woda z wodorem

Antyutleniające właściwości typu: hydrogen rich water, jakie możesz uzyskać w dystrybutorze wody oczyszczonej i uwodornionej, są potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi. Dlatego jeśli szukasz sprzętu do uzdatniania o niezawodnej skuteczności, powinieneś rozważyć zakup tego urządzenia. Dzięki wzbogaceniu wody w dystrybutorze o cząsteczki wodoru jest ona nie tylko zdrowa, ale także o wiele łatwiej przyswajalna przez organizm. Regularne spożywanie wody w takiej postaci gwarantuje optymalne nawodnienie. Dystrybutor wodorowy niweluje także potrzebę kupowania butelek: dzięki niemu masz dostęp do płynu o wybranej temperaturze o każdej porze dnia i nocy.