Libido to popęd i pożądanie seksualne, które odczuwamy względem danej osoby. Różni się ono w zależności od płci, choć nie jest to żadna sztywna reguła. Całe nasze otoczenie potrafi na nie wpłynąć, dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać i utrzymać je na satysfakcjonującym poziomie. 

Libido u kobiet a libido u mężczyzn – różnica pomiędzy nami 

Nie jest nowością to, że kobiety i mężczyźni różnią się diametralnie. Podobnie jest w przypadku libido, które zazwyczaj oscyluje na innym poziomie u panów, a na innym u pań. Mężczyźni mają zazwyczaj dużo większe libido niż kobiety. Powodów dlaczego tak jest, mamy mnóstwo. Kobieta w biologii jest „mniej zainteresowana seksem”, dlatego że to nie ona odpowiada za zapłodnienie. Jednak wcale nie musi tak być. 

Libido – jak zwiększyć je u kobiet? 

Pierwsze i najważniejsze co się nasuwa to redukcja stresu. Stres potrafi zabić w nas całą radość z życia i wykonywanych czynności. Praca, życie rodzinne, problemy natury osobistej – to wszystko wpływa negatywnie na nasze libido. Kobiety w dużo większym stopniu reagują na stres, dlatego też obniża on w takim stopniu ich libido. Zawsze na samym początku rozwiązywania problemu warto zastanowić się, czy nie narzucamy na siebie za dużo spraw. Może powinniśmy dać sobie trochę więcej wytchnienia, a problem zmaleje. 

Jeśli stres nie okazał się problemem i jego zniwelowanie wcale nie pomogło, warto przyjrzeć się naszej romantycznej i seksualnej relacji z partnerem. Być może odczuwamy emocjonalne braki, a nawet nie mamy o tym pojęcia. Nasz organizm reaguje jednak właśnie w taki sposób. Powinniśmy wspólnie z partnerem usiąść i spokojnie przeanalizować relację. Być może dojedziemy do wniosków, które odmienią nasze życia seksualne? Romantyzm to najsilniejszy bodziec dla kobiet. Czułość, miłe słowa i romantyczna kolacja potrafią zdziałać cuda. 

Suplementy na libido dla kobiet

A co jeśli nic na nas nie działa? Nie ma powodu do zmartwień. Czasami musimy pomóc swojemu organizmowi, aby dobrze funkcjonował. Bierzemy regularnie witaminy czy różnorakie suplementy diety (na wątrobę, prawidłowe funkcjonowanie jelit). W taki sam skuteczny sposób możemy wesprzeć swój organizm i zastosować suplement na libido dla kobiet. Czy to coś wstydliwego? Oczywiście, że nie. Suplementy zostały stworzone właśnie po to, aby pomagać nam na wszelakie sposoby i wspierać nasz organizm. Libido to rzecz niekonieczne zależna od nas, problem może siedzieć dużo głębiej. Dlatego suplementy to świetna opcja. A na czym powinniśmy się skupić? 

https://swiat-doznan.pl/16398145-female-intensity-10-kapsulek-tabletek-na-libido-u-kobiet to suplement diety, któremu na pewno nie możemy odjąć wyjątkowości. Jeden z najlepszych na rynku. Suplement, który wpłynie pozytywnie na Twoje pożycie seksualne. Starannie dobrane składniki, takie jak: ekstrakt z korzenia maca, L – Argina, ekstrakt z nasion kozieradki, cytrulina, świerzb właściwy czy ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego gwarantują szybkie działanie i poprawę libido. To takie proste. Nieodpowiednia dieta także może być powodem spadku libido lub doprowadzenia go do poziomu zera. Suplement diety powinien być więc jej uzupełnieniem i wpłynąć na jej poprawę. Powinniśmy jednak pamiętać, że odpowiednia ilość posiłków i witamin jest bardzo ważna. Dlatego nie powinniśmy całej swojej nadziei opierać tylko na jednej kwestii. Połączenie ich wszystkich na pewno przyspiesza i uskuteczni efekt. 

Czy branie suplementów diety jest bezpieczne? 

W naszych głowach zawsze pojawiają się wątpliwości. Taka już nasza natura, że zawsze „szukamy dziury w całym”. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta – suplementy diety są jak najbardziej bezpieczne. Jak sama nazwa mówi, jest to suplementacja, czyli wsparcie dla naszego ciała. Nie wpływa to negatywnie w żadnym stopniu na nasz organizm, wręcz przeciwnie. Jest to dla nas duże udogodnienie i pomoc. Musimy pamiętać jednak, że nasze ciało ma swoje potrzeby i wymagania. Jeśli czegoś mu brakuje, zacznie się buntować. A wtedy powinniśmy okazać sobie dużo zrozumienia i zadbać o siebie. Bądźmy dla siebie dobrzy i pielęgnujmy nasze ciała.