Zastanawiasz się, jakie zabawki dla rocznego chłopca będą najlepszym wyborem? Gdy dziecko ma już roczek, błyskawicznie rozwija zmysły dotyku, węchu oraz słuchu, wciąż doskonali podstawowe zdolności manualne i prawdopodobnie stawia swoje pierwsze kroki. Warto w tym czasie odpowiednio zadbać o jego rozwój, uczyć go logicznego myślenia oraz poznawania związków przyczynowo-skutkowych.

Proste zabawki dla chłopca – rocznego lub nieco starszego

Każde dziecko uwielbia spędzać czas w piaskownicy, gdzie – budując zamki z piasku – może polegać przede wszystkim na sile własnej wyobraźni. Przy takich zabawach z pewnością pomocny okaże się komplet zawierający łopatkę, grabki, wiaderko, sitko oraz młynek. Każdy element urozmaicony jest ciekawą, kolorową grafiką, która przyciągnie wzrok malucha, a zabawa rozwinie jego umiejętności twórcze, manualne, konstrukcyjne, a także pozytywnie wpłynie na jego wyobraźnię.

Dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, uwielbiają się bujać, co pozwala im trenować równowagę. Dlatego dobrą propozycją jest po prostu zakup bujaka. Bujak pojedynczy w formie sympatycznego stworka przyciąga uwagę malucha, a do tego jest wykonany z solidnego tworzywa, łatwego do utrzymania w czystości. Dzięki swojej konstrukcji oraz uchwytom jest również bezpiecznym gadżetem wspierającym rozwój dziecka.

Oczywiście wśród zabawek dla chłopców nie może zabraknąć samochodów – do których zamiłowanie przejawiają oni zwykle już od najmłodszych lat. Różnokolorowe i realistycznie wyglądające samochody „Color Cars” pomagają małemu odkrywcy poznawać świat, a także rozwijać zdolności manualne i funkcje motoryczne. Solidna i trwała konstrukcja oraz lekkość tych zabawek sprawiają, że są one bezpieczne dla dziecka i będą mu służyć przez długi czas.

Stymulujące zabawki dla chłopca – 1 rok

Warto również pomyśleć o innym aspekcie, kiedy wybiera się zabawki dla chłopców – roczek to wiek, kiedy dziecko staje się kreatywne i rozwija wyobraźnię. Dlatego dobrym wyborem są zabawki stymulujące, które pozwalają maluchowi tworzyć i nie ograniczają go w żaden sposób.

Do takich właśnie zabawek należą wszelkiego rodzaju klocki. Pobudzają one ciekawość dziecka oraz jego wyobraźnię i kreatywność poprzez możliwość samodzielnego tworzenia, a na dodatek wpływają na jego zdolności manualne. Na przykład kolejka „Baby Blocks” – to zabawka dla chłopca 1+, która wspiera rozwój jego umiejętności konstrukcyjnych. Maluch ma możliwość dowolnego łączenia ze sobą wielu kolorowych elementów o wielkości odpowiedniej i bezpiecznej dla dziecka w tym wieku. Takie budowanie jest ciekawe i angażujące, motywuje dziecko do działania.

Również domino edukacyjne – np. „Friends on the Move” – będzie doskonałą zabawką dla chłopca. 1 roczek to czas, kiedy maluch powinien zaczynać już uczyć się łączyć fakty, logicznie myśleć oraz poznawać związki przyczynowo-skutkowe. Bezpieczne owalne elementy domina składają się z dwóch części – z jednej strony posiadają wypukły element w kształcie figury geometrycznej, w drugiej – otwór. Zadaniem dziecka jest dopasowanie każdego kształtu do odpowiedniego otworu. Zabawka ta doskonale rozwija koordynację wzrokowo-ruchową.

Mniej oczywistą zabawką dla chłopca na roczek jest nocnik edukacyjny. Jest to idealny gadżet, który ułatwi proces odpieluchowania. Wygodny nocnik w kształcie prawdziwego WC sprawi, że dziecko łatwiej w przyszłości nauczy się korzystać z prawdziwego sedesu. Gadżet posiada stabilną, antypoślizgową podstawkę, przez co jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Posiada wewnętrzną, wyjmowaną misę, co ułatwia utrzymanie go w czystości, oraz pojemnik na chusteczki i wysuwany uchwyt na papier.

Najlepsze zabawki dla chłopca

Jakie zabawki na roczek dla chłopca wybrać, tak by pomóc mu rozwijać się i uczyć? Każda zabawka, która w jakiś sposób pobudza zmysły i edukuje malucha, będzie doskonałym wyborem. Warto jednak uważać, by nie przesadzić, i nie wprowadzać zbyt wielu stymulujących bodźców naraz. Na rynku znajdziesz mnóstwo kolorowych, grających, a nawet elektronicznych zabawek dla chłopca – 1 rok to jednak wiek, kiedy bardzo łatwo przestymulować dziecko, co zdecydowanie nie będzie dla niego korzystne. Maluchowi potrzebne są zarówno takie gadżety, które pozwalają rozwijać wiele umiejętności jednocześnie, jak i takie, które skupiają się tylko na jednej z nich. Najważniejsza dla prawidłowego rozwoju jest równowaga pomiędzy nauką poprzez bodźce i nauką poprzez odkrywanie.