Stały, szybki rozwój sektora informatycznego sprawia, że na rynek z dnia na dzień trafiają coraz to nowe rozwiązania. Wiele z nich oferuje wysoki stopień przydatności oraz możliwość wykorzystania w różnych sytuacjach. Pojęcie jest szczególnie ważne w momencie, gdy mówimy o świecie biznesu. Przedsiębiorcy potrzebują innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą im jeszcze bardziej zwiększyć produktywność dotychczasowych działań. Jednym z rozwiązań, które może przyczynić się do wzrostu elastyczności w zakresie spełniania potrzeb m.in. wobec swoich klientów jest Dynamics 365. To narzędzie, które swój debiut miało w 2016 roku, kiedy to Microsoft połączył jedną ze swoich aplikacji ERP, Dynamics AX, z innym narzędziem o nazwie Dynamics CRM. Co ciekawe, amerykański gigant został jednocześnie jednym z pierwszych dużych dostawców, którzy połączyli funkcjonalności płynące z systemów ERP i CRM.

Microsoft Dynamics 365 co to jest?

Odnosząc się do samego narzędzia i odpowiadając na pytanie, co to jest Microsoft Dynamics 365, należy stwierdzić, że jest to oparta na chmurze platforma, skupiająca w sobie aplikacje biznesowe, z jednoczesnym połączeniem elementów zarządzania relacjami z klientami (CRM) i planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Wspomniane procesy są efektywne nie tylko za sprawą szerokich możliwości, ale też dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Mówiąc szerzej, Microsoft Dynamics 365 jest zestawem połączonych ze sobą aplikacji i usług typu Software-as-a-Service, które zostały zaprojektowane w celu przekształcenia i umożliwienia obsługi kluczowych klientów, pracowników i szeroko pojętych działań biznesowych. Dynamics łączy w sobie możliwości CRM i ERP, integrując różnorodne dane, procesy oraz logikę biznesową. Co więcej, jest korzystny z punktu widzenia ergonomii, bowiem pozwala korzystać z zagregowanych funkcji sprzedaży i marketingu. Dodatkowo oferuje wiele zautomatyzowanych, zintegrowanych i inteligentnych funkcji, które skutecznie ustalają priorytety i przekształcają leady w grono zadowolonych klientów. Opisywane rozwiązanie jest zbudowane na platformie Microsoft Azure, która oferuje bezpieczeństwo swoich usług i dostępność na poziomie 99,9% czasu. Ponadto, Dynamics jest też natywnie zintegrowane z aplikacjami Microsoft 365, co daje ujednolicony sposób zarządzania użytkownikami i usługami.

Funkcje i zalety, jakie oferuje Microsoft Dynamics 365

Wyjaśniliśmy już wszelkie zagadnienia związane z samym narzędziem. Wiemy, co to jest Microsoft Dynamics 365, jednak nadal pewną zagadką pozostają funkcje oraz zalety, jakie oferuje to narzędzie. Z pewnością, jednym z ważnych atutów jest ścisła integracja z innymi aplikacjami biznesowymi firmy Microsoft. W istotny sposób skorzystają na tym firmy, które polegają na rozwiązaniach, takich jak Office 365 i Outlook lub prowadzą działania na platformie Azure. Dynamics 365 zapewnia korzystną integrację z powyższymi narzędziami. Co więcej, Microsoft stale rozwija swoją bazę aplikacji, dostarczanych przez podmioty współpracujące, które można użyć do połączenia z Dynamics 365. Pomocny jest w tym sklep AppSource.

Poza tym, korzystając z rozwiązania, możemy spotkać się z szeregiem dodatkowych korzyści, które obejmują m.in. wspólny interfejs użytkownika dla całego pakietu aplikacji firmy Microsoft, co umożliwia łatwiejsze szkolenie i zwiększenie wydajności. Pakiet wchodzący w skład Dynamics 365 można dostosować do potrzeb firmy, ale też poszczególnych działów. Każda aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby mogła działać niezależnie od innych. Niemniej jednak optymalne wykorzystanie zyskamy wówczas, gdy zastosujemy połączenie wszystkich rozwiązań.

Co więcej, to użytkownik decyduje, od której aplikacji zacząć i które rozwiązania dodawać w miarę rosnących potrzeb. Wszystko po to, aby możliwie najlepiej wspierać sposób pracy. Ponadto wspomniane rozwiązania są oparte na przeglądarce internetowej, co umożliwia natychmiastowy dostęp z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu. Dla spełnienia potrzeb rynkowych dostępny jest również bogaty wachlarz aplikacji mobilnych. Dzięki dostarczanym w zestawie narzędziom dla administratorów, użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, jakie usługi i aplikacje są skonfigurowane tak, aby spełnić potrzeby biznesowe i bezpieczeństwa.

Skąd pozyskać Microsoft Dynamics 365?

Charakterystyka produktu sprawia, że wiele osób powinno rozważyć skorzystanie z narzędzia w możliwie najszybszym czasie. Aby wdrożyć wspomniane rozwiązanie do własnej działalności, warto skorzystać z usług, które dostarczają zaufani partnerzy. Ze szczegółowym planem oraz możliwością zaimplementowania rozwiązania można zapoznać się na https://inlogica.com/. To właśnie tutaj uzyskamy kompleksowe doradztwo oraz odpowiedź na dalsze, nurtujące nas pytania.