Będąc szczęśliwym posiadaczem ekspresu marki Saeco, można cieszyć się niepowtarzalnym smakiem i aromatem kawy, jaki daje ów sprzęt. Zdarza się jednak, co jest rzeczą naturalną, że pod wpływem czasu ulubione urządzenie nie funkcjonuje tak, jak byś tego chciał – na przykład zaparzanie napoju trwa niezwykle długo, ze sprzętu leci woda lub nie płynie absolutnie żadna substancja. Co robić w takiej sytuacji? Jak reagować, gdy z Saeco nie leci kawa?

Napraw ekspres samodzielnie

Jeśli z Twojego ekspresu marki Saeco nie leci kawa, na samym początku spróbuj wykonać kilka prostych kroków, które pozwolą znaleźć potencjalną przyczynę usterki. Wykonanie tych prostych działań powinno właściwie popchnąć sprzęt do działania. 

Najczęstszą przyczyną wyżej wymienionego problemu jest prawdopodobna zmiana ustawień urządzenia. Dlatego, by usprawnić ekspres i móc ponownie cieszyć się smakiem kawy, należy ustawić ustawienie grubości mielenia kawy, kalibrację dozy wody, kawy i mleka. Czemu jest to istotne? Bowiem te za grube, zmielone ziarna kawy będą lecieć zdecydowanie za szybko.

Zabierając się za kalibrację grubości mielenia, musisz pamiętać, że ów procesu należy dokonać na włączonym młynku. W przypadku pracy przy wyłączonym może spowodować jego połamanie, czyli kolejną usterkę ekspresu.  Po skończeniu ustawiania parametrów ekspresu nie powinno się spożywać od razu przyrządzanego napoju. Koniecznym jest wcześniejsze przygotowanie pięciu kaw testowych. Sposób ten pokaże, czy usterką związaną z nieprawidłowym przygotowywaniem napoju była nieodpowiednia kalibracja.

 

Oddaj swój sprzęt w ręce profesjonalistów

Zdarza się niestety również tak, że wykonanie procesu zmiany ustawień ekspresy Saeco nie da pożądanych rezultatów i kawa dalej nie będzie produkowana. Co robić w takiej sytuacji?

Absolutnie nie wolno naprawiać niczego na własną rękę, jeśli nie jest się specjalistą! Kombinowanie i samodzielne majsterkowanie przy drogim ekspresie, na przykład za pomocą filmików z internetu, może spowodować, że Twój sprzęt ulegnie zupełnemu zniszczeniu i być może nie będzie dla niego już żadnego ratunku. Dlatego najlepszym wyjściem jest oddanie go do odpowiedniego serwisu zajmującego się konserwacją urządzeń marki Saeco. W takowych firmach zatrudnieni są pracownicy, którzy specjalizują się nawet najtrudniejszymi i najbardziej zagmatwanymi zniszczeniami ekspresu – podczas pierwszej wizyty z reguły wyceniają usługę i proponują dogodny dla Ciebie termin naprawy. To naprawdę spore ułatwienie!

Serwis Saeco Kraków – jedna wizyta i Twój sprzęt naprawiony!

Do jednych z rzetelniejszych serwisów zajmujących się naprawą ekpresów marki Saeco jest serwis Saeco Kraków. Firma posiada punkty stacjonarne w dwóch większych miastach Polski – Krakowie i Wrocławiu, jednak nie oznacza to absolutnie, że mieszkając np. w Szczecinie, musisz przebyć aż tak długą trasę, by naprawić swój sprzęt! Csespresso przygotowało ofertą dla swoich klientów z całej Polski za pomocą transportu przy pomocy kuriera. Wystarczy, tylko byś skontaktował się z działem obsługi lub zapoznał ze stroną internetową i ustalił wizytę firmowego kuriera odbierającego Twój sprzęt.

Dodatkowo ów serwis prócz wyspecjalizowanej kadry pracowników gotowych sprostać każdemu zadaniu w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz usług – nie tylko naprawy ekspresów Saeco, ale i wielu innych urządzeń elektrycznych – w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Jeśli pragniesz szybko i profesjonalnie uratować swój sprzęt – skorzystaj z fachowej pomocy.