Markizy tarasowe mają za zadanie ograniczenie dopływu światła. Pozwalają cieszyć się piękną pogodą na balkonie czy tarasie bez uciążliwego promieniowania słonecznego. W przypadku, kiedy taras ulokowany jest od strony północnej markizy stanowią przede wszystkim funkcję dekoracyjną i chronią przed deszczem. Markizy tarasowe w Krakowie pomagają również ochłodzić pomieszczenie, które narażone jest na intensywne promieniowanie słoneczne. Tego typu osłony przeciwsłoneczne wykonane są najczęściej z akrylu, poliestru lub dralonu. Każdy materiał musi być odpowiednie zaimpregnowany, dzięki temu jest ochroniony przed niekorzystnym działaniem wody czy promieni słonecznych. Dobrej jakości markizy chronią nie tylko przed słońcem, ale i deszczem. Markizy na taras oparte są na aluminiowej konstrukcji, belka mocująca umożliwia montaż markiz do ścian bądź płyty balkonowej. Wyposażone są również w składane ramiona z prostującymi sprężynami. Markizy tarasowe w Krakowie mogą być sterowane ręczne lub elektrycznie. Modele elektryczne obsługiwane są za pomocą pilota, wyposażone są w silnik elektryczny. Dodatkowo modele markiz różnią się ze względu na sposób montażu. Wysuwane markizy można łatwo zwinąć, gdy są nieużywane. Montować można je do ściany lub krokwi dachowej. Rozmiar markizy powinien być dopasowane do powierzchni, którą ma zaciemnić. Decydują się na montaż markiz tarasowych można cieszyć się komfortowym relaksem na zewnątrz w sezonie letnim o każdej porze dnia. 

 

 

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup markiz tarasowych – Kraków?

 

  • Materiał – markizy wystawione są na mocne słońce, deszcz i wiatr, dlatego ważna jest jakość materiału. Powinien być zakonserwowany, dzięki temu tkanina nie blaknie od słońca i nie wsiąka wody.  Wysokiej jakości tkaniny odpowiednio zabezpieczone sprawiają, że markizy posłużą na długie lata. 
  • Jakość wykonania konstrukcji – markizy są stale narażone na szkodliwe czynniki atmosferyczne, dlatego konstrukcja musi być solidna i zabezpieczona przed korozją i uszkodzeniami. Wysokiej jakości materiały pozwalają przez długi czas bez żadnych szkód korzystać z markiz tarasowych. 
  • Mechanizm rozkładania – ważne, aby markizy w łatwy i szybki sposób można było rozkładać. Manualne modele markiz nie wymagają żadnych kabli czy przeprowadzania remontu, przez co można je zamontować na każdym balkonie lub tarasie. 
  • Kąt nachylenia – markizy powinny być ustawione pionowo. Ważne jest zachowanie kąta nachylenie minimum 14 stopni, aby woda mogła spływać swobodnie. W ten sposób materiał szybko wyschnie. 

 

Jak dopasować kolor markiz tarasowych?

Gdy taras zaaranżowany jest w tradycyjnym stylu, najbardziej popularne kolory markiz to szarość, biel, zieleń i granat. W przypadku posiadaczy domów w stylu rustykalnym świetnym rozwiązaniem będą markizy w paski, gdzie króluje kolor niebieski, czerwony czy zielony. Do nowoczesnych domów dobrze się sprawdzą jasne kolory takie jak m.in.: błękitny lub żółty. Wybór koloru markizy tarasowej w Krakowie zależy przede wszystkim od ogólnej estetyki budynku i otaczającego go terenu.