Wyjazd na wakacje to czas bez wątpienia pasjonujący i długo wyczekiwany. Wiele osób posiada swojego pupila, a nierzadko nie ma go z kim zostawić na czas urlopu. Z tego powodu powinno się go zabrać ze sobą. Wybierając się nad morze z psem musisz pamiętać o kilku sprawach. W takim razie co zrobić, by wybrać się na wakacje nad morzem z psem?

Nie bez powodu tyle osób zmierza właśnie na piaszczyste plaże w okresie wakacyjnym. Po roku ciężkiej pracy praktycznie każdemu należy się odpowiedni odpoczynek, dlatego nie da się zaprzeczać, że morze wydaje się być najbardziej atrakcyjnym miejscem. Kiedy posiadasz własnego psa i chcesz zabrać go ze sobą, musisz podejść do tej sprawy odpowiedzialnie. Wakacje nad morzem z psem wymagać będą od Ciebie uwagi, by pupil mógł cieszyć się wygodą i komfortem.

Pamiętaj, że nie wszędzie będziesz mieć możliwość wejścia ze swoim zwierzęciem. Z tego powodu już podczas planowania wakacji uwzględnij lokalizacje, które sprzyjają czworonogom. Nie wiesz, gdzie z psem nad morze najlepiej się wybrać? Zazwyczaj prawo w tym kontekście warunkuje korzystanie z terenów przylegających do morza. Z psem na plażę w naszym kraju dobrze jest na przykład udać się do Rewala, okolic Kołobrzegu, Białogóry, Kuźnicy, Trójmiasta itd. Spokojnie, w internecie na pewno znajdziesz liczne plaże dla psów nad Bałtykiem. Pamiętaj jednak, żeby przed ustaleniem lokalizacji sprawdzić, czy w pobliżu Twojego miejsca pobytu działa weterynarz. Być może wcale wizyta nie będzie konieczna, ale lepiej przygotować się na taką ewentualność.

W przypadku spacerów z psem na plażę ważna jest też inna sprawa. Na pewno wiesz, że czworonóg ma swoje potrzeby. Z tego powodu koniecznie zabierz ze sobą asortyment do sprzątania odchodów. Pomyśl o innych użytkownikach plaży – przecież chodzi się po niej często boso, a nikt nie chciałby wdepnąć w nieciekawą niespodziankę.

Przed samym wyjściem na plażę natomiast będzie przecież trzeba nad morze dotrzeć. Z tego powodu lepiej wiedzieć, jak psina znosi dłuższe podróże. Może się bowiem okazać, że zwierzak negatywnie zareaguje na taką wyprawę, dlatego lepiej jest go do niej przyzwyczajać. W przypadku podróżowania samochodem można pozwolić sobie na częste postoje, jednak w kontekście pociągu już nie, dlatego weź pod uwagę również środek lokomocji.

Na pewno dobrze też wiesz, że psy często szaleją w nowych miejscach, wszystko obwąchują i daleko biegają. Z tego powodu wybierając się na wakacje z psem nad morze pamiętaj o oznaczeniu swojego pupila, najlepiej przy obroży. Tam najpewniej podczas ewentualnego zagubienia znalazca będzie szukał informacji. Koniecznie umieść tam numer telefonu, adres jest opcjonalny (i tak raczej będzie nieprzydatny, ponieważ będziesz oddalony od domu).

Obroża i smycz to asortyment oczywisty, jednak musisz również pamiętać o kagańcu. Może Ci się wydawać, że posiadasz najbardziej spokojnego psa na świecie, jednak nadal powinno się takowy przedmiot posiadać. Często bowiem istnieje potrzeba skorzystania z komunikacji zbiorowej, a także z usług danego obiektu, w których często warunkiem do wprowadzenia czworonoga jest kaganiec właśnie. Pamiętaj, że dla psa może to być niemały szok, dlatego lepiej kilka tygodni przed wakacjami oswajać go z tym akcesorium.

Zawsze miej ze sobą miskę i zapas wody. To zwłaszcza konieczne, jeżeli będziesz spędzać sporo czasu na plaży. Pupil również potrzebuje nawodnienia! Co więcej, zabieraj ze sobą tę karmę, która spożywa Twój zwierzak, ponieważ w przeciwnym wypadku nagła zmiana diety może zaowocować nieciekawymi ekscesami żołądkowymi psiaka.