Kiedy nadchodzą ciepłe czasy, większość Polaków ma ochotę wybrać się, na zasłużony po ciężkim roku pracy, urlop. Miejsc docelowych takich wypraw może być naprawdę sporo. Polska bowiem jest krajem przepięknym. Mamy góry, pełne jezior Mazury, a także wybrzeże nad Morzem Bałtyckim, które nie bez powodu, co roku pełne jest turystów. Czytając dalej dowiesz się, gdzie nad polskie morze pojechać najlepiej!

Gdzie najlepiej jechać nad morze? Odpowiedź nie jest łatwa. Jest to związane z tym, że różne miejscowości będą odpowiadały różnym osobom. W inne miejsce bowiem uda się grupa szalonych nastolatków, a w inne para z wieloletnim stażem, szukająca przede wszystkim spokoju. Nie wiesz, gdzie są najpiękniejsze plaże w Polsce? A może zastanawiasz się, jaka miejscowość sprzyja zwiedzaniu?


Polskie morze – gdzie jechać?

Ustronie Morskie

Jeżeli nie wiesz, gdzie pojechać nad morze, to prędzej czy później powinieneś trafić do Ustronia Morskiego! Nawet jeżeli nie w tym sezonie, to kiedyś na pewno! Dlaczego? Jest to przede wszystkim miejsce spokojne. Co prawda, ludzi w sezonie jest tam sporo, jednak widać ich głównie na ruchliwych ulicach, przy których znajdują się liczne budki z lodami, goframi, smażalnie z cudownymi i aromatycznymi rybami etc. Same plaże natomiast są o dziwo bardzo spokojne.

Trzeba wspomnieć, że sama miejscowość znajduje się sporo powyżej poziomu morza, dlatego na praktycznie całej długości tej miejscowości jest deptak na klifie. Właśnie stamtąd można cieszyć się najpiękniejszym widokiem na morze. To jednak nie wszystko. Mocną stroną tej miejscowości jest lokalizacja. Obok tej niewielkiej mieściny znajduje się Kołobrzeg, w którym można przespacerować się po słynnym molo, zjeść coś ciekawego, zobaczyć zabytkową latarnię morską, port etc. Co więcej, w Ustroniu Morskim znaleźć można także park rozrywki, który szczególnie pokochają dzieci. Niedaleko znajduje się też Dobrzyca, a tamtejsze ogrody tematyczne są niebywałą atrakcją dla osób w każdym wieku.

Trójmiasto

Trójmiasto to aglomeracja łącząca Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. To świetnie miejsce dla młodszych osób, które szukają przede wszystkim nocnych atrakcji nad morzem. Co więcej, bogata historia tamtejszych obszarów daje możliwość zobaczenia wielu muzeów, zabytkowych budynków, miejsc o ciekawej przeszłości. Nie da się też zapominać o słynnym w całej Polsce, sopockim molo, które mierzy ponad pół kilometra długości, będąc przez to najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim! Spora powierzchnia Trójmiasta sprawia też, że znaleźć tam można nocleg na każdą kieszeń. Centrum Gdańska natomiast jest wręcz obowiązkowym elementem wycieczki ze względu na piękną architekturę. Trzeba też wiedzieć, że w Gdańsku prężnie działają muzycy jazzowi, dlatego warto odwiedzić jeden z klubów i rozkoszować się tą muzyką.

Dziwnów

Niejednokrotnie można usłyszeć, że najlepsze plaże w Polsce są właśnie w Dziwnowie. Są bardzo szerokie, a przy tym wszystkim woda jak na Morze Bałtyckie jest dosyć ciepła (miejscowość przylega do zatoki). Jest tam wiele atrakcji, na przykład port rybacki, ale też przepiękna okolica. Nie można zapominać o tym, że wczasowicz może pozwolić sobie na kilkugodzinny rejs statkiem, który wygląda niczym piracki okręt. W Dziwnowie znajduje się również ładna promenada. To raj dla kolarzy, bowiem w okolicy mieści się wiele ścieżek rowerowych.

Oczywiście, nad Bałtykiem znajduje się znacznie więcej ciekawych miejsc, jednak powyższe propozycje są szczególnie polecane. Teraz powinieneś już wiedzieć, gdzie nad morze wybrać się warto!