Drukarka do etykiet może działać na różne sposoby, ponieważ wyróżnia się kilka rodzajów etykiet, z czego jednym z wygodniejszych są etykiety samoprzylepne. Linia produkcyjna wyposażona w odpowiednie urządzenie może pracować bardziej efektywnie, dzięki czemu przychody przedsiębiorstwa mogą wzrosnąć. Drukarka do etykiet samoprzylepnych jest szczególnie doceniana w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej, kosmetycznej oraz w logistyce.

Spotykane dzisiaj, nowoczesne drukarki do etykiet korzystają z technologii termo-transferowej oraz termicznej. Tego rodzaju rozwiązania są wyjątkowo wygodne, ponieważ umożliwiają skorzystanie z kilku rodzajów opakowań, niezależnie od tego, czy są to kartony, butelki, opakowania z tworzywa sztucznego oraz metalu. Technologia termiczna polega na umieszczeniu na papierze nadruku za pomocą oddziałującej miejscowo temperatury. W przypadku urządzeń termo-transferowych nadruk jest umieszczany z pomocą specjalnej taśmy. W tym przypadku druk jest trwalszy. Wielu klientów nie wie, który rodzaj będzie dla nich odpowiedni, dlatego w tym przypadku warto skontaktować się ze specjalistami.

Drukarka do naklejek samoprzylepnych (etykiet) jest urządzeniem o wielu zastosowaniach. Nie posiada wielkich rozmiarów, dlatego można ją umieścić chociażby w biurze, jeżeli produkcja nie odbywa się na wielką skalę. Jednocześnie wydajność tych maszyn sprawia, że znajdą swoje miejsce w halach nastawionych na produkcję masową.

Wysokiej jakości drukarka do naklejek może umieszczać nadruki na papierze o różnym kolorze, rozmiarze i kształcie. Urządzenia te sprawdzają się zarówno w celu drukowania tekstu, jak i kodów kreskowych, numeracji itd.

Niemal każda produkowana dzisiaj drukarka do etykiet samoprzylepnych może być przystosowana do działania w linii produkcyjnej. Zależnie od wymagań klienta, wyróżnia się urządzenia biurowe, półprzemysłowe oraz przemysłowe.

Podczas zakupu istotne jest zwrócenie uwagi na poszczególne parametry. Szczególnie ważna jest szybkość druku, która powinna zawsze być większa od tego, jakie zapotrzebowanie ma klient (np. potrzebne jest drukowanie 800 etykiet na godzinę, więc drukarka powinna mieć szczytową efektywność na poziomie 1000 etykiet). Dzięki temu urządzenie nie będzie się „męczyło” podczas pracy, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia. Istotna jest też jakość wydruku.

Korzystaj wyłącznie z produktów sprawdzonych dostawców. Firma AutoJet posiada w swojej ofercie wiele urządzeń przemysłowych, a w tym drukarki do etykiet. Specjaliści firmy zawsze chętnie odpowiadają na pytania, dlatego, jeżeli nie wiesz, jakie urządzenie będzie najlepsze dla Twojej firmy, to skontaktuj się z nimi, a na pewno otrzymasz satysfakcjonującą odpowiedź.