Przemysł jest wymagający w wielu aspektach. Przede wszystkim do pracy i produkcji potrzebuje licznych, skomplikowanych i kosztownych maszyn. Po wyprodukowaniu i przeprowadzeniu kontroli jakości, aby spełnić wymagania prawne, nasze wyroby muszą zostać odpowiednio oznakowane. Spośród licznych sposobów na spełnienie tego wymagania w przemyśle, szczególną popularnością wyróżniają się drukarki termotransferowe.

Zastosowanie

Drukarka do termotransferu oferuje znacznie trwalszy druk niż termiczne odpowiedniki. Dzięki temu nadaje się nie tylko do znakowania w przemyśle spożywczym, ale też produktów bez daty przydatności. Zazwyczaj urządzenia te posiadają rozdzielczość 203 dpi lub 300 dpi, jednak spotyka się modele pracujące w standardzie 600 dpi. Drukarki termotransferowe są doceniane ze względu na jakość druku, który porównywalny jest z urządzeniami laserowymi.

Bardzo ważnym aspektem tych urządzeń jest możliwość drukowania na niemal każdej powierzchni, nie tylko na papierze. Dzięki temu jest to rozwiązanie przede wszystkim uniwersalne. Zdarza się też, że niektóre drukarki łączą w sobie elementy urządzeń termicznych i termotransferowych, dzięki czemu sprawdzą się w przedsiębiorstwach tworzących różnego rodzaju produkty i wymagających różnych oznaczeń. Jak można się domyślić, jest to rozwiązanie bardziej kosztowne, niż jeden typ drukarki.

Cena druku w tym przypadku jest odrobinę większa, niż w przypadku drukarek termicznych, jednak właściwości urządzeń nadrabiają to z nawiązką. Wspomniane było wcześniej, że wydruk w termotransferowych maszynach jest trwalszy, ale przy tym pozwala na nanoszenie różnokolorowych wzorów. Dzięki temu produkt może się wydać dla klienta bardziej atrakcyjny.

Drukarki termotransferowe są najczęściej wykorzystywane do tworzenia etykiet samoprzylepnych umieszczanych na rolce. Nie wyklucza to także innego zastosowania. Istnieje kilka rodzajów tego typu urządzeń pod względem rozmiaru, a więc i użycia, dlatego przed kupnem powinno się przemyśleć przede wszystkim swoje wymagania.

Różnorodność modeli na rynku sprawia, że wybór może zostać utrudniony, dlatego warto skontaktować się z profesjonalistami w branży, którzy na pewno pomogą Ci kupić idealne urządzenie. Z tego powodu zainteresuj się profesjonalną ofertą marki autojet.com.pl, ponieważ tamtejsi specjaliści z pewnością odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania w zakresie drukarek przemysłowych, znakowania produktów i norm prawnych tego dotyczących.