Wybierasz się na kinderbal i nie wiesz co kupić dla małego jubilata? A może za niedługo świętuje Twój syn lub córka i brak Ci pomysłu na prezent? Bez obaw, zamiast zwiedzać sklep z zabawkami w galerii z nadzieją, że „coś trafisz”, usiądź i zastanów się nad opcjami, jakie masz do wyboru. W ofercie Kidashka.pl, znajdziesz wiele propozycji na idealny prezent dla dziecka.

Ubrania i akcesoria, czyli coś praktycznego

Jeśli dziecko, które chcesz obdarować ma ulubieńca, którego styl chce kopiować lub po prostu wymarzony strój, to ubranka będą trafionym pomysłem. Ważne jest przy tej okazji, aby podpytać rodziców o rozmiar młodego człowieka. Uzbrojony w tę wiedzę po prostu usiądź z kawą przy komputerze i wybieraj spośród szerokiej oferty bluzeczek, czapeczek, skarpetek i innych części garderoby, którymi dziecko będzie wyrażało siebie i kształtujący się gust. Podobnie możesz zrobić z wyborem butów, plecaka, torebeczki lub akcesoriów do włosów, jeśli jubilatką będzie młoda dama.

Zabawki dla dzieci, czyli coś przyjemnego

Zabawki to coś, co zawsze jest dobrym pomysłem na prezent. W tym wypadku także warto rozważyć, z kim mamy do czynienia. Dla niemowląt najlepiej sprawdzą się maty edukacyjne, kostki sensoryczne lub kolorowe zawieszki. W przypadku starszych dzieci mamy do wyboru dwie strategie: możemy odnieść się z podarunkiem do rozwijających się zainteresowań lub zaproponować coś, co poszerzy horyzonty młodego odkrywcy. Sklep z zabawkami to miejsce, w którym możesz skorzystać z nich obu. Dla fanów zabaw w dom jest mnóstwo lalek, akcesoriów, narzędzi, mebelków i domków dla lalek. Młode osoby o artystycznych duszach z pewnością zachwycą klocki, z których będą mogły zbudować świat według własnego zamysłu lub ciastolina. Przyszli nauczyciele z radością poćwiczą pierwsze prelekcje przed klasą złożoną z maskotek, a małych kierowców i mechaników z pewnością ucieszą samochody. W większości kategorii zabawek dostępne są różne modele i kolory.
Jeśli dziecko, któremu kupujesz prezent, ma ukochaną postać z filmów animowanych, zajrzyj do zakładki „ulubiony bohater”. Dzięki Tobie młody jubilat może na przykład stać się posiadaczem figurki Myszki Minnie, prowadzić kawiarnię z Hello Kitty, gasić pożary ze strażakiem Samem lub śpiewać duet z Anną lub Elzą z „Krainy Lodu”. Możliwości jest oczywiście więcej.

Ambasador rozwoju

Jeśli jesteś zwolennikiem idei nauki przez zabawę, zapewne wiesz, że zabawki dla dzieci mogą spełniać także rolę edukacyjną. Chcąc stymulować rozwój umysłu dziecka, możesz zdecydować się na różnego rodzaju puzzle i układanki. Dopasowywanie elementów obrazków znacznie poprawia spostrzegawczość. W ofercie sklepu z zabawkami znajdują się także gry logiczne, gdzie w asyście ciekawych postaci dziecko może rozwiązywać zagadki i uczyć się strategicznego myślenia.
Tę zdolność doskonale rozwijają gry planszowe. Decydując się na nie, dajesz dziecku możliwość zaproszenia do zabawy znajomych lub rodziny. Pomaga to w rozwoju umiejętnej współpracy lub zdrowej rywalizacji. Planszówki są więc bezcennym środkiem do rozwoju zdolności komunikacyjnych i kompetencji związanych z negocjacjami i analizą działań współgraczy.
Zabawki sprzyjające rozwojowi możesz sprawić także niemowlęciu i malutkim dzieciom. Tu sprawa jest o tyle prostsza, że w tym wieku każda zabawka może być źródłem nowych bodźców i wiedzy o świecie otaczającym maluszka. Wspomniane maty edukacyjne, muzyczne zabawki, labirynty z koralikami – to wszystko może zapewnić godziny śmiechu i świetnej zabawy, a także uczyć dźwięków i rozwijać sprawność motoryczną maluszków.

Poznanie dziecka – klucz do sukcesu

Jeżeli chcesz pokazać dziecku, że zależy Ci na nim i wywołać szeroki uśmiech na twarzy, zadaj sobie trud, aby dowiedzieć się, co będzie mu odpowiadało. Posłuchaj o przygodach w przedszkolu lub szkole, zaobserwuj jakie postacie i kolory najbardziej absorbują jego uwagę, sprawdź, czym najczęściej się bawi. Taka krótka zabawa w detektywa sprawi, że oprócz wymarzonego prezentu dasz dziecku dowód tego, że jest ważne i że przyszedł do niego gość, który zna jego potrzeby i interesuje się jego młodym, acz niesamowitym światem. Zabawki dla dzieci, oprócz torebki lub kolorowego papieru, są zawsze opakowane uczuciami osoby, która je wręcza. Żaden młody człowiek tego nie przeoczy.