Alpy włoskie są jedną z najbardziej popularnych destynacji dla miłośników sportów zimowych. Nie da się ukryć, że zapaleni turyści, którzy kochają narty albo snowboard, już od wielu miesięcy przed sezonem zimowym przygotowują się do podróży. Italia obecnie oferuje bardzo wiele miejsc, które idealnie sprawdzają się dla narciarzy, zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze stokami narciarskimi, ale również dla tych, którzy są na poziomie zaawansowanym. Alpy włoskie bez wątpienia potrafią zaskoczyć i zauroczyć każdego turystę z niemal każdego zakątka świata. Dlaczego więc warto zrealizować swoje marzenie o jeździe na nartach u podnóża włoskich Alp? Jaką dokładnie destynację wybrać i jaki jest koszt wyjazdu w Alpy na narty? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części artykułu. 

 

Dlaczego warto wybrać Alpy włoskie? 

 

Alpy to najwyższe pasmo górskie w całej Europie. Rozciąga się od Morza Śródziemnego aż do stolicy Austrii, czyli Wiednia. Długość całego pasma górskiego to około 1200 km. Tak więc chcąc wyjechać na narty w Alpy, możemy wybrać się do Francji, Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Słowenii, Włoch, a nawet na Węgry. Dlaczego zatem spośród tych wszystkich uroczych krajów to właśnie Włochy są jednym z najlepszych kierunków? 

 

Alpy włoskie ze względu na swoje uwarunkowanie geograficzne, o każdej porze roku gwarantują nam słoneczną pogodę, która trwa niemal bez przerwy. Dodatkowo temperatura zwykle spada poniżej zera, co sprzyja utrzymywaniu się śniegu. Nie da się ukryć, że dla wielu miłośników nart zjazdy po stokach w połączeniu z promieniami słonecznymi, to olbrzymia zaleta, aby zorganizować wyjazd w Alpy na narty na terenie Italii. 

 

U podnóża włoskich Alp znajduje się również mnóstwo dobrze zorganizowanych ośrodków narciarskich, które przez wielu turystów uznawane są za jedne z najlepszych w całej Europie. Olbrzymią atrakcją może być nocne zjeżdżanie ze stoków, bowiem część tras we Włoszech jest oświetlona. Ponadto stoki wyposażone są w kolejki linowe, wyciągi krzesełkowe, a nawet szkółki narciarskie dla osób początkujących. 

 

Włoskie ośrodki narciarskie oferują szeroki wachlarz noclegów, gdzie można znaleźć zakwaterowanie na każdą kieszeń. Do wyboru mamy luksusowe hotele, apartamenty, hostele czy nawet domki na wynajem. Co ważne Włosi dbają o każdego turystę, są uśmiechnięci, pomocni, a przy okazji starają się, aby wszędzie dookoła było schludnie i czysto. 

 

Italia to również kraj kojarzony z pysznymi potrawami takimi jak: sery, makarony, pizza, wędliny. To wszystko również można znaleźć w menu w restauracjach na terenie ośrodków narciarskich.  5 powodów, dla których warto pojechać w Alpy włoskie znajdziemy na stronie http://www.nashka.pl/porady/5-powodow-dla-ktorych-warto-pojechac-na-narty-w-alpy.

 

Wyjazd w Alpy na narty – gdzie pojechać?

 

Lista włoskich regionów i ośrodków narciarskich, gdzie warto pojechać, jest naprawdę obszerna. Do jednych z najpopularniejszych i polecanych zalicza się: 

  • Alta Badia – leży na犀利士
    północno-wschodnim rogu Sella Ronda. Ośrodek obejmuje sześć wiosek, z których największe to Corvara, San Cassiano i La Villa. Ma 130 km własnych tras. 
  • Bormio – historyczne uzdrowisko Lombardii, które posiada stok z największym pionowym spadkiem ze wszystkich ośrodków narciarskich we Włoszech. Głównym terenem narciarskim Bormio jest Vallecetta. 
  • Cortina d’Ampezzo – znana jako Królowa Dolomitów. Cortina jest jednym z najpiękniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Nie łatwo będzie znaleźć tak wspaniałe krajobrazy do jazdy na nartach. Miasto jest jednym z najstarszych i najbardziej atrakcyjnych ośrodków narciarskich we Włoszech, jak i na całym świecie.
  • Livigno – ukryte na płaskowyżu alpejskim, znane potocznie jako Piccolo Tibet czyli Mały Tybet, położenie Livigno ma dwie konkurencyjne zalety. W regionie zawsze jest śnieg, a sezon trwa od listopada aż do maja.

 

Wyjazd w alpy na narty – koszty

 

Koszty wyjazdu w alpy na narty wahają się w różnych granicach i są zależne od wielu czynników. Wszystko zależy od tego, czy jedziemy autem, czy lecimy samolotem, czy mieszkamy w hostelu, czy w apartamencie, czy mamy swój sprzęt, czy będziemy go wypożyczać na miejscu. Dodatkowo w grę wchodzi wykupienie karnetu w ośrodku narciarskim. Przed planowaniem wyprawy na narty warto zastanowić się, czy chcemy organizować podróż sami, czy z pomocą biura podróży, które będzie w stanie stworzyć nam satysfakcjonującą ofertę.