Body to niezbędna część garderoby niemowlaka. Jest podstawowym elementem wyposażenia do szpitala, a później przez długi czas najbardziej potrzebną i najczęściej używaną częścią szafy. Każdy rodzic wykorzystuje ten element ubioru niemal codziennie, gdyż jest on uniwersalny, wygodny, praktyczny i łatwo go założyć. Sklepy zarówno stacjonarne, jak i internetowe, posiadają niezwykle szeroką ofertę body niemowlęcych. W zależności od upodobań można dobrać fasony i kolory najbardziej pasujące do gustu klienta. To ubranie niezwykle uniwersalne – można połączyć je ze spodenkami, aby pełniły rolę koszulki, bądź w chłodniejsze dni ubrać na przykład pod kaftanik. Jakie body powinno znaleźć się w szafie każdego malucha?

Body niemowlęce – jakie będzie odpowiednie dla noworodka?

W pierwszych tygodniach życia warto postawić na uniwersalność i łatwość zakładania. Dlatego najlepszym wyborem może okazać się body kopertowe lub z klapą. Łatwo ubrać je nawet bez żadnej współpracy ze strony malucha, jest to niezwykle ważne, gdyż często zdarza się, że noworodki trzymają rączki blisko ciała i ubieranie może okazać się niemałym wyzwaniem. Ubieranie musi być proste, aby nie wyrządzić noworodkowi żadnej krzywdy. Dodatkowo takiego malucha często trzeba przebierać kilka razy dziennie, więc jego strój musi być praktyczny i łatwy do zmiany.

Fasony body niemowlęcego

Body niemowlęce występują w wielu różnych fasonach. Bardzo szeroki wybór dostępny jest w sklepie bobaskowo https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/ubranka-niemowlece/body. Pierwszym rodzajem, niezwykle uniwersalnym jest body kopertowe. Nie trzeba zakładać go przez główkę dziecka. Zapięcie to uznaje się za jedne z najwygodniejszych dostępnych na rynku. Innym rodzajem body, które bardzo łatwo założyć są fasony zapinane na zatrzaski wzdłuż całej swojej długości. One również doskonale nadadzą się dla świeżo upieczonych rodziców. Body z bocznymi zakładkami to opcja dla rodziców posiadających nieco większą wprawę w ubieraniu swojej pociechy, gdyż trzeba przełożyć je przez główkę, co może na początku sprawiać małe problemy. Na specjalne okazji z kolei doskonale może sprawdzić się body z kołnierzykiem, które będzie wyglądało elegancko.

Dobry materiał kluczem do sukcesu

Aby body niemowlęce było funkcjonalne, musi być wykonane z dobrego materiału. Maluchy są niezwykle delikatne, a ich skóra wrażliwa. Dlatego całodzienny strój nie może jej w żaden sposób podrażnić. Body to w pewnym sensie odpowiednik bielizny, materiał powinien być oddychający i przyjemny w dotyku. Ważne jest też to, aby bez problemu przepuszczał powietrze. Rodzajem materiału, który sprawdzi się najlepiej, będzie bawełna bądź bawełna połączona z niewielką ilością elastanu.

Jaki rodzaj zapinania wybrać?

Rodzaj zapinania ma duży wpływ na komfort przebierania niemowlaka. Z reguły wszystkie body zapinane są na zatrzaski – różni się tylko ich umiejscowienie. Każdy rodzic po pewnym czasie znajdzie swój ulubiony fason, który jest najbardziej komfortowy zarówno dla niego, jak i dla dziecka. Dla najmłodszych noworodków i świeżo upieczonych rodziców dobrą radą będzie wybór body niemowlęcych, które nie wymagają konieczności przekładania przez główkę. Dla nieco starszych i bardziej ruchliwych maluchów warto zaopatrzyć się w model, który zakłada się szybko – niezbyt dobrym wyborem będzie przykładowo body, które posiada zatrzaski na całej swojej długości.

Krótki czy długi rękaw?

Zarówno jeden, jak i drugi wariant powinien znaleźć się w szafie niemowlaka. Podczas komponowania stroju na dany dzień należy sugerować się przede wszystkim obecną temperaturą. Najbardziej uniwersalne jednak są body z krótkim rękawkiem. W ciepłych miesiącach mogą być używane jako samodzielny strój, z kolei w chłodniejsze dni doskonale posłużą jako bielizna pod cieplejsze ubranko. Z kolei body z rękawkiem długim to ubranie idealne na jesień zimę oraz chłodniejsze letnie wieczory i noce.