Zastanawiasz się, jakie etui najlepiej ochroni telefon? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli ochraniaczy, jednak znalezienie odpowiedniego etui nie jest wcale łatwe, ponieważ właściwy ochraniacz musi nie tylko zabezpieczać telefon przed czynnikami narażającymi go na uszkodzenia, ale także dobrze wyglądać.

Jakie rodzaje etui są obecnie dostępne na rynku?

Wybierając etui, możesz spotkać się z różnymi wariantami, jednak, czy wiesz, jakie etui najlepiej chroni telefon przed upadkiem? Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu użytkowników smartfonów, dla których bezpieczeństwo urządzenia jest najważniejsze. Żeby na nie odpowiedzieć, najpierw trzeba zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, z których można skorzystać. Sprawdź, jakie propozycje przedstawiają sprzedawcy:

  • Case/Pokrowiec – jest to najczęściej stosowana forma ochrony, tego typu zabezpieczenie w pełni ochrania obudowę telefonu. Case często wykonany jest z elastycznego materiału – np. miękkiego silikonu, który nie tylko wygodnie się nakłada, ale także pozwala zamortyzować upadek.
  • Kabura – najczęściej pozwala zabezpieczyć całe urządzenie. Ten rodzaj ochraniacza często posiada możliwość przypięcia np. do paska od spodni, ponieważ wywodzi się od pierwotnego użycia kabury – czyli od pokrowca na broń, którego niegdyś używano.
  • Kieszonka – swoją budową nawiązuje do kabury. Telefon ochraniany jest w całości, ponieważ wsuwa się go do środka, a wszystko zapinane jest na rzep. Urządzenie przechowywane w tego typu ochraniaczu jest niewątpliwie bezpieczne, jednak komfort użytkowania pozostawia wiele do życzenia, gdyż za każdym razem, kiedy zechcesz użyć swojego smartfona musisz wyjąć go z kieszonki – co również sprawia, że wówczas staje się podatny na uszkodzenia.
  • Futerał – nazywany inaczej etui z klapką. Jeśli zależy Ci na tym, aby jednocześnie zabezpieczyć obudowę i ekran telefonu, to będzie to dla Ciebie idealne rozwiązanie, ponieważ futerał na stałe osłania tył telefonu, a klapka sprawia, że podczas przenoszenia ekran również pozostaje bezpieczny. Coraz częściej zdarza się, że producenci rozbudowują futerał, dodając do niego dodatkowe kieszonki – np. na kartę kredytową.
  • Bumper – niegdyś bardzo popularna osłona telefonu, jednak obecnie, kiedy smartfony są dużo większe i cieńsze, raczej nie stosuje się tego rozwiązania, ponieważ w przypadku tego ochraniacza zabezpieczone zostają jedynie boczne krawędzie urządzenia. 

To, jakie etui wybierzesz, powinno zależeć przede wszystkim od tego, jakiego stopnia ochrony oczekujesz. Jeśli wiesz, że Twój telefon jest bardziej narażony na uszkodzenia, to skorzystaj z pokrowca lub futerału z klapką. Jeżeli natomiast uważasz, że nie narażasz zbytnio swojego urządzenia, to wystarczy silikonowy case lub kieszonka. 

Materiał to ważna kwestia – etui pancerne

Kiedy użytkownicy smartfonów decydują się na zakup nowego etui na telefon, to największą uwagę zwracają na wygląd ochraniacza – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to naturalny odruch. Należy jednak pamiętać o tym, że najlepszym wariantem jest ten, kiedy wygląd idzie w parze z bezpieczeństwem. Jeśli chcesz, aby Twój telefon był bezpieczny, to zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zostało wykonane etui. Bardzo często cała uwaga, jaka zostaje poświęcona ochronie smartfona, skupia się tylko na tym, aby uchronić urządzenie przed wpływem czynników zewnętrznych – mało kto natomiast skupia się na tym, aby samo etui nie porysowało obudowy telefonu. 

Jaki case najlepiej ochroni telefon? Jednym z najlepszych wyborów, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort użytkowania, będą pokrowce wykonane z dobrego jakościowo silikonu – łatwo nakładane i dobrze przylegające do obudowy. Jeżeli natomiast zamierzasz używać telefonu w nieco bardziej ekstremalnych warunkach to dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup etui pancernego. Etui pancerne na telefon to gadżet, który jeszcze lepiej ochroni Twój smartfon przed zniszczeniami – tego typu etui szybko zdobyło popularność wśród klientów, ze względu na swoją nadzwyczajną wytrzymałość.