Edukacja przez zabawę

Łączenie przyjemnego z pożytecznym to doskonały mieszanka. Za każdym razem kiedy jest to tylko możliwe, trzeba z tego po prostu korzystać. Tego typu rozwiązania sprawdzają się szczególnie w przypadku najmłodszych. Każdy, kto choć raz miał styczność z małymi dziećmi, wie, jak dużo mają one w sobie energii. Bardzo trudnym zadaniem jest więc sprowokować je do długiego siedzenia w jednym miejscu. W przypadku nieco starczych dzieci, które z racji swojego wieku muszą powoli wkraczać w etap powolnej nauki, mieszanka zabawy z edukacją jest wręcz idealnym połączeniem. W głowach wielu rodziców rodzi się jednak pytanie: czy to w ogóle możliwe? Na szczęście tak. Najlepszym na to dowodem są gry dla dzieci edukacyjne. Zabawa, którą zapewniają stworzone specjalne pod preferencje najmłodszych gry, pozwala na zajęcie dziecka, skupienie jego uwagi na grze, a przy okazji zmuszają one najmłodszych do pracy umysłowej. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Gry dla dzieci planszowe moderowane przez rodziców, zapewniają więc atrakcję dla wszystkich domowników. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda gra, w którą mogą grać rodzice oraz ich dzieci, spełnia również funkcje edukacyjne. Bardzo ważne jest więc, aby przed zakupem upewnić się, że posiada ona odpowiednią formułę: nauka przez zabawę.

Jakie gry dla dzieci są najlepsze?

Z pomocą przy wyborze odpowiedniej gry przychodzi firma e-zabawka24.pl. Proponowane przez nich gry logiczne z całą pewnością łączą w sobie elementy zabawy i nauki. Jednym z przykładów może być gra: weź mnie na barana. Polega ona na łączeniu kolorowych obrazków z dołączonymi do gry kartami. Obrazki przedstawiają bardzo proste rysunki, których głównymi postaciami są: rodzice, rodzeństwo oraz zwierzęta domowe. W prosty sposób dziecko uczy się więc słów, rozróżniania na zdjęciu mamy lub taty oraz popularnych zwierzątek. Kolorowe obrazki to również możliwość nauki kolorów. Podczas gry, kiedy dziecko skupione jest na postawionych przed nim zadaniach, uczy się ono również koncentracji i poświęcenia chwili czasu na rozwiązanie zagadki. Taka umiejętność, odpowiednio rozwijana, pozwala przygotować najmłodszych do coraz trudniejszych zadań, które czekają je w przyszłości, a które to wymagać będą od nich skupienia. Doskonałym wyborem będzie również gra: cztery pory roku. Zasady są bardzo podobne jak w poprzednim przykładzie. Tym razem jednak główną rolę ogrywają pory roku. Duża ilość kolorów oraz nowych słów rozwija również koordynację wzrokowo-ruchową. Jak widać zatem na dwóch podanych przykładach, gry, choć z pozoru proste w swoich założeniach, wymuszają na dziecku trening tak ważnych funkcji jak wymienione powyżej. Najważniejsze jednak jest to, że nauka przychodzi sama. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że jest ona niejako przy okazji. Dziecko nawet nie wie, że bawiąc się, uczy się nowych rzeczy. Tego typu gry dla dzieci można więc śmiało polecać każdemu rodzicowi, któremu leży na sercu dobro jego pociechy.

Fajne gry dla dzieci nie muszą być drogie

Zastanawiasz się pewnie, czy tego typu gry są drogie. Na szczęście nie. Dowodem na to jest właśnie oferta e-zabawka24.pl. Ceny są bardzo przystępne, dzięki czemu bez większych nakładów finansowych można kupić od razu kilka ciekawych pozycji. Z całą pewnością zapewnią one całej rodzinie długie godziny wspólnej zabawy, a dziecko, mając do wyboru różne rodzaje gier, nie będzie po pewnym czasie nimi znudzone. Wydaje się więc, że na postawione pytanie: jakie najlepsze gry dla dzieci, mamy już gotową odpowiedź. To takie gry, które uczą poprzez zabawę, a przy okazji zapewniają rozrywkę wszystkim domownikom. Na koniec pamiętaj również, aby przed zakupem skorzystać z informacji, jakie oferuje producent. Chodzi przede wszystkim o to, czy dana gra jest skierowana akurat dla dziecka w wieku, który Ciebie interesuje. Nie można bowiem – mimo dobrych intencji – narzucić dziecku zabawy grą, która może być dla niego za trudna. Odpowiedni dobór skali trudności, jest więc równie ważny.