Sesje noworodkowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Decyduje się na nie sporo młodych rodziców. Fotografie niemowlęcia stanowią piękną pamiątkę. Wyciągnięte po latach wywołują wzruszenie i przywołują piękne chwile z przeszłości. Jednak wielu rodziców zastanawia się, kiedy najlepiej zrobić sesję noworodkową, aby nie była ona niekomfortowa dla maleństwa. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Sesja noworodkowa – kiedy najlepiej ją wykonać?

Na sesję noworodkową najlepiej udać się po wyjściu ze szpitala – od 5 do 14 dnia życia maluszka. Dlaczego właśnie ten termin jest najlepszy? Otóż wtedy noworodek przesypia praktycznie całe dnie i mniej reaguje na bodźce zewnętrzne. Dzięki temu można z łatwością przygotować go do zdjęć, bez obawy o jego komfort.

Sesja noworodkowa – co zabrać ze sobą do studia?

Jeśli chcesz udać się na sesję noworodkową do Wrocławia lub innego miasta, to pamiętaj, aby odpowiednio się przygotować. Na początku skontaktuj się z fotografem i zapytaj, czy w studiu znajdują się jakieś artykuły dla niemowląt. W niektórych studiach fotograficznych dostępne są pieluszki, chusteczki nawilżane, przewijaki i sterylizatory do butelek. Jednak nie wszystkie firmy udostępniają te artykuły.

Jeśli wybrane studio nie jest wyposażone w żadne produkty dla noworodków, to pamiętaj, aby na sesję zabrać ze sobą:

  • pieluszki tetrowe do wycierania buzi,
  • chusteczki nawilżane,
  • pieluszki na zmianę,
  • ubranko na zmianę w razie zabrudzenia,
  • smoczek, dzięki któremu będzie można łatwiej uśpić i uspokoić maluszka,
  • artykuły potrzebne do przygotowania mleka (jeśli dziecko karmione jest z butelki),
  • kocyk do przykrycia noworodka.

Jak wybrać fotografa do wykonania sesji noworodkowej?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszego fotografa do sesji noworodkowej we Wrocławiu? Najlepiej postaw na profesjonalistę, który posiada doświadczenie wykonywaniu tego typu zdjęć. Dowiedz się, czy dany fotograf ma podejście do dzieci i przejrzyj jego portfolio. Wybierz kreatywnego fachowca, który chętnie doradza i podsuwa ciekawe pomysły na zdjęcia. Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnego fotografa, przeprowadź z nim rozmowę i poproś o przedstawienie oferty.

Sesja noworodkowa (Wrocław) – ile kosztuje?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje sesja noworodkowa we Wrocławiu. Niestety nie można wskazać konkretnej kwoty, ponieważ cena zdjęć jest zależna od różnych czynników, m.in. liczby zamawianych fotografii. Aby poznać dokładny koszt sesji noworodkowej, należy skontaktować się z fotografem wykonującym fotografie tego typu. Specjalista po zapoznaniu się z twoimi potrzebami i upodobaniami przedstawi wycenę.

Pamiętaj jednak, że na sesji noworodkowej nie warto oszczędzać. Najlepiej wybrać fotografa posiadającego doświadczenie, mającego odpowiednie podejście do maluszków. Wybierając profesjonalistę będziesz mieć pewność, że sesja zostanie przeprowadzona w sposób komfortowy i bezpieczny dla noworodka.