Makijaż brwi to od kilku lat popularny kosmetyczny trend i nie można się temu dziwić. Pozwala podkreślić rysy twarzy, a jednocześnie nie jest taki trudny do wykonania. Tworzy dodatkową oprawę dla oczu. Co więcej, z tego powodu powstaje masa interesujących kosmetyków. W takim razie, jak malować brwi, w jaki sposób je pielęgnować oraz dlaczego to takie istotne?

Dlaczego malowanie brwi jest tak popularne?

Wiele osób uważa, że najważniejszy element ludzkiej twarzy stanowią oczy i pomijając aspekt “zwierciadła duszy”, to głównie one przyciągają uwagę potencjalnych partnerów. Kiedy posiadają odpowiednią oprawę, są bardziej podkreślone, wyróżniające się.

Warto pamiętać, że znaleziska ze starożytnego Egiptu dowodzą, że ówczesne kobiety już podkreślały swoje brwi, podobnie działo się w Rzymie. Od kilku sezonów wyrazistsze i bujne brwi są modne, a przez to nie brakuje kosmetyków, których można użyć do ich pomalowania.

Czym malować brwi?

W zasadzie nie ma jednej zasady, która narzuca konkretny kosmetyk. Zatem, czym malować brwi? W gruncie rzeczy najważniejsze jest to, żeby było nam wygodnie. Można bowiem stosować pomady, żele, maskary, tradycyjne kredki czy specjalne zestawy. Warto pomyśleć o tym, z czego korzystamy, tworząc codzienny makijaż, ponieważ często kupno kolejnego kosmetyku nie stanowi konieczności i wystarczy nam to, co już posiadamy w kosmetyczce.

Bardzo ciekawą opcją jest użycie maskary, ponieważ w tym przypadku wystarczy kilka razy przeczesać włoski. W przypadku nadmiaru tuszu można go usunąć za pomocą czystej szczoteczki. Pamiętajmy, by malować brwi zgodnie z kierunkiem ich rośnięcia.

Jak malować brwi?

Jeśli używamy kredek czy cieni, warto pamiętać o odpowiednim kształcie brwi, zwłaszcza gdy mamy jasne, ledwo widoczne blond włoski. W tym przypadku mogą nam pomóc zwyczajny ołówek czy kredka. Wystarczy przyłożyć akcesorium do nosa i wyznaczyć trzy punkty – początek brwi (łączenie z nosem), ich najwyższy punkt (ołówek powinien przechodzić przez źrenicę – przy patrzeniu na wprost) oraz zakończenie (kredka musi przekraczać zewnętrzny kącik oka).

Malowanie cieniami najłatwiej jest wykonać za pomocą skośnego pędzelka. Warto na początku wykonywać pociągnięcia ku górze od początku brwi do najwyższego punktu. Następnie wykonujemy ruchy w dół. Warto mieć czystą szczoteczkę, dzięki której można usunąć nadmiar kosmetyku. Ta metoda jest polecana przede wszystkim osobom ze sporymi ubytkami lub bardzo jasnymi włoskami.

Malowanie kredką warto zacząć na przykład od wyznaczenia dolnej linii brwi. Można więc wstępnie narysować kształt, ponieważ zaznaczenie konturu ułatwi późniejszą pracę przy wypełnianiu. Dobrym pomysłem jest rysowanie krótkich kreseczek (zgodnie z kierunkiem wzrostu brwi). Następnie, tak jak w przypadku innych metod, trzeba wyczesać nadmiar kosmetyku.

Zawsze można użyć innych produktów, takich jak pomady – w każdym przypadku trzeba jednak pamiętać o odpowiednim kształcie. Można też udać się do salonu kosmetycznego i uzgodnić z kosmetyczką najlepszy sposób malowania brwi.