Nie wiesz, gdzie pojechać na wakacje? A może wybierasz się nad morze i nie chcesz zapomnieć żadnej potrzebnej rzeczy? Podróż na pewno będzie ekscytująca, jednak tę ekscytację może popsuć brak danego asortymentu. Spokojnie, czytając dalej dowiesz się, co spakować na wakacje nad morze.

Podróż na wczasy to moment wyczekiwany przez długie miesiące ciężkiej pracy po to, by w końcu odpocząć z dala od swojego miejsca zamieszkania. Nie bez powodu ludzie często wybierają się nad morze. Co prawda, nadal wiele osób zmierza w góry, jednak takie wycieczki wiążą się z wysiłkiem. Plażowanie natomiast to leżenie i odpoczywanie w pełnym tego słowa znaczeniu! W takim razie co zabrać na wakacje nad morze?

Wakacje nad morzem – co zabrać?

1. Ubrania

Kiedy nie wiesz, co zabrać na wczasy nad morzem, to wiedz, iż najważniejsza jest odzież. Istotne tutaj jest przede wszystkim to, nad jakie morze się wybierasz. W przypadku polskiego Bałtyku nie wystarczy Ci tylko strój kąpielowy oraz lekkie ubrania. Wieczorami bowiem często zrywa się mocniejszy wiatr, tak samo znacznie spada temperatura. Pamiętaj więc o zabraniu bluzy. Dobrze zabrać także kurtkę przeciwdeszczową.

2. Chroń się przed słońcem

Jeżeli będziesz spędzać sporo czasu na plaży, to dobrze zrobi zabranie ze sobą parasola. Wystarczy go wbić do piasku i rozłożyć. Pamiętaj jednak, by nie porwał go wiatr! Poza tym koniecznie zaopatrz się w krem z filtrem UV, najlepiej o wyższej mocy. Spędzanie sporych ilości czasu może nie tylko poparzyć skórę, ale spowodować różne dolegliwości, takie jak chociażby udar. Kiedy jednak ostatecznie Twoja skóra została oparzona, to dobrym wyborem będzie kupienie też kremu na poparzenia. Może przynieść ogromną ulgę! Ponadto, pamiętaj o nakryciu głowy. Warto postawić na słomkowy kapelusz, który doskonale chroni przed słońcem, a przy tym świetnie wygląda! Zabierz również okulary przeciwsłoneczne. Pamiętaj, by miały one filtr UV.

3. Pamiętaj o zabraniu leków

Jeżeli zażywasz regularnie jakieś leki i suplementy, koniecznie weź je ze sobą. Co więcej, dobrze jest stworzyć niewielką apteczkę. Powinna się w niej znaleźć aspiryna, środek przeciwbólowy, krople na żołądek, plastry i bandaż. W większości ewentualnych dolegliwości taki zestaw powinien być pomocy.

4. Obuwie

Nad morzem najlepiej sprawdzi się obuwie lekkie. Z tego powodu zabierz ze sobą sandały i klapki. Sportowe buty mogą natomiast przydać się, kiedy będziesz spacerować po molo, deptakach itd.

5. Asortyment do pływania

Jesteś miłośnikiem nurkowania? Zabierz ze sobą swój sprzęt! W przypadku zwykłych kąpieli w morzu pamiętaj o stroju kąpielowym/kąpielówkach. Musisz wiedzieć, że niektóre plaże wcale nie są piaszczyste, ale pełne kamieni, które mogą niemało poranić stopy. Również w samym morzu (mimo piasku na plaży), często pojawiają się ostre kamienie. Z tego powodu zabierz obuwie ochronne do wody.

6. Strzeż się owadów!

Pamiętaj, że nad wodą czeka na Ciebie więcej owadów, niż w innych miejscach. Tym bardziej, jeżeli wybierasz się do ciepłych krajów. To ważne, ponieważ te małe stworzenia nie tylko niesamowicie denerwują, ale często przenoszą różne, nieraz bardzo niebezpieczne choroby. Z tego powodu zaopatrz się w odpowiedni specyfik odstraszający owady.

Co zabrać nad morze? Nie ma złotej recepty!

To nie wszystkie odpowiedzi na pytanie „co wziąć na wakacje nad morzem”, ponieważ tych może być nieskończona ilość. To głównie od Ciebie zależy to, czego będziesz potrzebować. W każdym jednak przypadku pamiętaj o powyższych sprawach – mogą niemało ułatwić Twoją podróż.