Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy potrzebny jest Ci samochód na stałe, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która bardzo rzadko by go używała, to zakup swojego własnego auta nie jest Twoim jedynym wyjściem. Jest kilka całkiem ciekawych rozwiązań w tej sytuacji, a do coraz popularniejszej i tej, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem należy wynajem samochodów – krótko lub długoterminowy.

Rynek wynajmu samochodów w Unii Europejskiej, jak również i na całym świecie jest dobrze rozwijającym się przedsięwzięciem. W Polsce też zdobywa coraz więcej fanów. Wzrost zapotrzebowania na wynajem samochodów, w szczególności można zauważyć w obecnym roku. Nie ma się co dziwić – dużo firm i osób prywatnych decyduje się na ten krok ze względu na wiele korzyści związanych, między innymi, z kosztami utrzymania, ubezpieczeniem czy dużym wyborem, zarówno wśród miasta, w których znajdują się wypożyczalnie, jak i samą marką auta i jego wyposażeniem.

Wypożyczalnie samochodów

Z roku na rok wypożyczanie samochodów staje się coraz częściej wybieraną opcją. Choć takie miejsce często kojarzy się z podróżami, wakacjam, lub krótkoterminowymi wycieczkami, to oferta wypożyczalni samochodów jest znacznie bogatsza. W większości takich miejsc, auto można wynająć na krótko – od 1 do 30 dni lub czas znacznie dłuższy. Jednym z miast posiadającym bogatą ofertę wśród modeli aut na wynajem jest Szczecin.

Wynajem aut Szczecin

Wypożyczalnie samochodów powinny być zlokalizowane w strategicznych i łatwo dostępnych miejscach. Miasto Szczecin jest do tego stworzone. Ze względu na dużą ilość przedsiębiorstw, bogactwo atrakcji, wiele miejsc kultury, a także fakt posiadania wysokiej oceny w kwestii skomunikowania w transporcie, wynajem aut Szczecin tak dobrze się tu rozwija. Samochód to jeden z podstawowych środków transportu, jednak to nie oznacza, że należy go kupować, wręcz przeciwnie. W wielu sytuacjach bardziej opłaca się jego wynajem i właśnie tą myślą kierowała się firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów w całej Polsce, która postanowiła rozpocząć działalność wynajmu aut również w Szczecinie.

Wynajem długoterminowy

Ta forma wynajmu samochodów,\ z reguły obejmuje okres od 12 do 36 miesięcy, jednak istnieje wiele ofert, wśród których czas ten może trwać dłużej lub krócej, jak na przykład na okres od 30 dni. Umowa zostaje podpisana pomiędzy dwiema stronami. Wynajmującym, który udostępnia samochód na określony czas oraz najemcą – osobą, która będzie z niego korzystała w określonym terminie, przez określony okres czasu będzie uiszczała za niego opłatę. Należy pamiętać, że najemca w żadnym wypadku nie jest właścicielem auta, tę rolę pełni jedynie firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów. Natomiast wynająć pojazd może prawie każdy, zarówno osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą, które robią to dla celów firmowych, jak i osoby nieprowadzące swojej działalności, mające na względzie jedynie względy prywatne.

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem długoterminowy to jednak nie jedyna opcja. Dla osób, które potrzebują samochodu jedynie na kilka godzin lub dni – świetną opcją może okazać się wynajem krótkoterminowy. A jego największą zaletą jest to, że usługa ta gwarantuje dostarczenie samochodu w momencie, w którym klient będzie go potrzebował. Wynajem krótkoterminowy to usługa, z której można skorzystać w czasie od 1 do 30 dni. Pakiet towarzyszący wypożyczeniu krótkoterminowemu najczęściej obejmuje: serwis, doradztwo, a także obowiązkowe ubezpieczenie. Jeśli Twoje auto uległo awarii, wybierasz się na kilkudniową wycieczkę, jednak nie posiadasz samochodu, planujesz gdzieś dojechać lub chcesz się przekonać, jak jeździ się konkretnym modelem auta, to wynajem krótkoterminowy jest właśnie dla Ciebie. Jeśli mieszkasz w Szczecinie lub miejscowościach pobliskich i potrzebujesz wypożyczyć na jakiś czas auto, to nie masz się nad czym zastanawiać. Przekonaj się na własnej skórze, dlaczego jest to tak popularne rozwiązanie.