Mieszkasz w dużym mieście? Masz dość ciągłego wdychania spalin i smogu? Cóż, problem tak zwanego zanieczyszczonego powietrza dotyka obecnie znaczną większość państw. W szczególnie trudnej sytuacji znajduje się Polska, która zajmuje niechlubne pierwsze miejsce na liście państw europejskich o najwyższym wskaźniku zanieczyszczeń. Choć ta sytuacja jest naprawdę poważna, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże konsekwencje zdrowotne będziemy ponosić już za kilka lat. Jeśli zatem należysz do osób, które marzą o tym, by wreszcie zaczerpnąć świeżego powietrza, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Specjalnie z myślą o Tobie stworzyliśmy ten krótki poradnik na temat oczyszczaczy powietrza. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem, zachęcamy do dalszej lektury.

Smog oraz inne zanieczyszczenia powietrza

Nie od dziś wiadomo, że brudne powietrze jest nie tylko uciążliwe, ale również niezwykle niezdrowe. Mimo, że jest to fakt powszechnie znany, wiele osób po prostu o tym zapomina, żyjąc w przekonaniu, że nic nie może z tym zrobić. Zanieczyszczenie powietrza szczególnie w okresie zimowym dotyczy niemal wszystkich polskich miast. Choć początkowo może wydawać się, że sytuacja nie może być aż tak tragiczna, ponieważ Polska w porównaniu do innych państw Europy ma stosunkowo mały obszar, to warto jest jasno zaznaczyć, że Wrocław otrzymał niechlubny tytuł najbardziej zanieczyszczonego miasta w Europie. Czy teraz problem wydaje się być bardziej realny? Jeśli tak, wiedz, że Twoje życie nie musi tak wyglądać! Weź sprawy w swoje ręce i spraw, by powietrze, którym oddychasz Ty oraz Twoi najbliżsi było naprawdę dobrej jakości. Jak to zrobić? Cóż, istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu. Pierwsza z nich to oczywiście wyprowadzka do innego kraju. Choć ten pomysł wydaje się być wyjątkowo kuszący, musisz przyznać, że często jest po prostu nierealny. Drugie wyjście z tej sytuacji niestety nie jest tak spektakularne, jest za to zdecydowanie bardziej rzeczywiste. Mowa oczywiście o urządzeniu do oczyszczania powietrza.

Oczyszczacz powietrza do domu

Obecnie na rynku można znaleźć naprawdę bardzo wiele różnych urządzeń, których głównym celem jest zapewnienie dobrej jakości powietrza. Mimo tego bardzo szerokiego wyboru nie wszystkie oczyszczacze powietrza są dobrej jakości. Jak zatem wybrać właściwe urządzenie? Przede wszystkim planując tego typu zakup, należy jasno określić swoje wymagania oraz preferencje względem tego urządzenia. Czym zatem należy się kierować podczas wyboru oczyszczacza powietrza? Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z urządzeniami przeznaczonymi do oczyszczania powietrza, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych propozycji tego typu oczyszczaczy. Do najtańszych oraz zarazem najmniej skutecznych oczyszczaczy należą zwykłe plastikowe stojaki z filtrem w środku. Ich koszt to około 20-30 złotych. Choć cena jest obiecująca, warto wiedzieć, że tego typu urządzenia sprawdzą się co najwyżej w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. W naszej opinii, jeśli chodzi o realne działanie w zakresie polepszenia jakości powietrza, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w urządzenie elektryczne o szerokim zastosowaniu. Dobry oczyszczacz powietrza do domu powinien posiadać następujące cechy:
– powinien posiadać wymienne filtry
– powinien również mieć możliwość sprawdzenia poziomu zużycia filtrów
– powinien być lekki oraz łatwy w transporcie, by można było zabrać go wszędzie ze sobą
– powinien być objęty gwarancją
– jego estetyka nie powinna nadmiernie rzucać się w oczy (dzięki temu dane urządzenie będzie pasowało do niemal każdego wystroju).
Oczywiście są to tylko niektóre cechy, które powinien mieć oczyszczacz. Pozostałe czynniki zależą głównie od potrzeb oraz budżetu klienta.

Oczyszczacz powietrza do domu – opinie

Opinie osób, które zdecydowały się na zakup urządzenia, które oczyszcza powietrze są oczywiście jednoznacznie pozytywnie. Posiadacze tego typu sprzętu są zadowoleni z nowej jakości powietrza oraz odczuwają wyraźną różnicę w samopoczuciu, a nawet w stanie zdrowia. W recenzjach sprzętów z tej dziedziny dominuje podkreślanie, że przy wyborze oczyszczacza należy zwrócić uwagę na dokładnie te same elementy, które wymieniliśmy powyżej. W podjęciu właściwej decyzji może nam pomóc inne zestawienia użytecznych i nieprzydatnych cech oczyszczaczy obecnych na rynku. Jednym z nich jest artykuł na stronie sklepu Erystyka, który zwraca uwagę, jakie cechy powinien mieć dobry oczyszczacz powietrza do domu. We wspomnianym sklepie możemy również wyposażyć się w taki sprzęt.